Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Люди круті, а держава…": звільнені з ОРДЛО заручники поскаржилися на проблеми у вільній Україні

Багатьом не має, де жити, та невідомо коли і як відновити документи.

Місяць після великого обміну минув для колишніх заручників терористів у психологічному та фізичному відновленні, а після лікарень вони зіткнулися з проблемами житла, працевлаштування та оформлення документів. Вирішити їх наразі зуміли лише одиниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

26-річний Іван Тиренко вийшов із елітної "Феофанії" практично в нікуди. До рідного села в Запорізькій області він хоче поїхати вже з документами, але досі в нього в руках лише сумка, котру подарували волонтери. Чиновники дали список із номерами юристів і соцслужб, котрі мають допомогти з житлом і роботою, але втрачені документи необхідно відновлювати самим. Із ночівлею йому допомогли волонтери – на цю ніч хлопцю оплатили кімнату в хостелі.

ВідеоКиївські чиновники радять колишнім полоненим самотужки відновлювати докумети

Колишні заручники бойовиків через місяць після повернення з полону оговтуються від трирічного ув’язнення вдома. Одиниці влаштувалися на роботу, але є ті, хто скаржиться, що після лікування їм без документів досі йти нікуди.

Київські чиновники радять колишнім полоненим самотужки відновлювати докумети

В Олексія Канарського є лише довідка, що він був у заручниках, однак це не є документ, що посвідчує особу. Аби подати заяву на паспорт, він має знайти трьох свідків, які його знали раніше, а з цим проблеми, бо хлопець виріс на території, котра нині окупована. Чиновники пропонують йому їхати на Харківщину та працювати на фермі, але Олексій воліє лишитися у столиці, де волонтери йому підшукали роботу охоронця.

Влад із неволі вийшов із паспортом, а його родина переїхала з Луганська, тому він чи не єдиний, хто вже працює – менеджером у Федерації футболу України. "Ми приїхали: країна інша! Люди круті! А держава…", - каже він. Робота вимагає відряджень, а закордонний паспорт виявився неабиякою проблемою, бо перше згоду має дати СБУ, котра проведе власну перевірку. "Держава каже: ти з Луганська, будемо тобі п’ять місяців робити мінімум. Відчуваєш себе людиною другого сорту", - зізнався він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції