Люди не знали, що їдуть з Прип'яті назавжди. Кравчук розповів, що насправді відбувалося після вибуху на ЧАЕС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Людям брехали, що вони їдуть на декілька днів.

Після вибуху реактора на Чорнобильській АЕС, людям брехали, що відбувається насправді. Про це в ефірі "Право на владу" розповів перший президент України Леонід Кравчук.

За його словами, абсолютно все будувалося на брехні. "Головне було не те, як робити, а те – як подивляться на те, що ми робимо. І особливо на Заході […] Все було сфокусовано на тому, як про нас подумають", - зазначив він.

Як згадує Кравчук, перед партійними чиновниками і ЦК Компартії України стояло одне завдання – не  спричинити паніки, і дозовано повідомляти людям лише те, "що потрібно знати".

Наприклад, коли відбувалася евакуація Прип'яті, люди не знали, що їдуть назавжди. "Я вже 27 квітня був у Прип'яті. Було там чотири людини: Плющев Іван Степанович, секретар компартії України [Володимир Антонович] Івашко, був я – завідуючий відділом і [Олександр Іванович] Сердюк  – завідуючий відділом науки. Ми бачили, як евакуювали Прип'ять. Ви собі уявити не можете. Погода красивенна, люди вийшли з баянами, дівчата співають, хлопці грають... Їм брехали, що вони їдуть тільки на один чи два дні, що вони повернуться сюди, а всі знали, що вони не повернуться", - згадує Кравчук.

В СРСР все будувалось на брехні. - Кравчук

ЦК КП УРСР з Москви наказали не допустити паніки і суворо дозувати інформацію. Насправді, були готові потяги для повної евакуації киян, але Москва заборонила це робити. Людям тоді брехали про все. Про це прямому ефірі «Право на владу» заявив перший Президент України (1991-1994) Леонід Кравчук.

Posted by ПРАВО НА ВЛАДУ on Thursday, June 20, 2019

Перший президент також зізнається, що сам не знав про радіацію, оскільки офіційно було відомо тільки про пожежу. "Ми від ЦК їхали, в нас не було дозиметрів, ми не знали що це радіація, нам весь час говорили, що це пожежа. Але неофіційна інформація завжди ходила по кругу і ми вже знали через Москву, що це вибух і що люди в Прип'ять не повернуться", - розповідає Кравчук.

Він також зазначив, що були готові до евакуації Києва, хоч мало хто про це взагалі знає.  "Давайте подумаємо, мільйон з чимось населення, і якщо цей мільйон з Києва почне рухатися, залишати квартири і все інше [..] Вагони були підготовлені, поїзди були підготовлені до можливої евакуації Києва. Цього також ніхто точно не знає, але вони були", - каже перший президент.

Кравчук також наголосив що, ЦК Компартії України вимушена була підтримувати брехню. "Ми повинні були доносити правду партії, ідеологічно обробляти людей, щоби вони думали й діяли правильно – на брехні. Тому ЦК Компартії України також скрізь цю брехню підтримували", - зазначив Кравчук.  

Нагадаємо, телеканал "1+1" показав сенсаційну прем’єру - серіал "Чорнобиль" про українську трагедію, яка сколихнула світ. Перша серія вийшла в ефір у вівторок, 18 червня.

ВідеоЧому прототипи героїв американського "Чорнобиля" не вдоволені серіалом

Більшість героїв мінісеріалу "Чорнобиль", який нині б’є рекорди переглядів у всьому світі, зокрема, і в українському ефірі на 1+1, нині живуть в Києві. Вони всі не молоді і нині дуже обурені американським кіно про їхнє життя. Автори серіалу вже заявили, повної документалістики не буде - фільм художній. Тож, що саме не подобається прототипам героїв - ТСН розкаже.    

Чому прототипи героїв американського "Чорнобиля" не вдоволені серіалом

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції