Людині вистачає 51% інформації для прийняття рішень

Вчені дослідили, що людині не потрібно мати 100% інформації для прийняття правильного рішення, вистачить і 51%.


Учені довели, що людині достатньо володіти 51% інформації для прийняття правильного рішення.

У 2002 році Нобелівську премію з економіки присудили двом ученим, які довели, що людина рідко ухвалює раціональні рішення. Проте нове дослідження Університету Рочестера спростовує цю теорію.

Гіпотеза про нераціональність дій людини розроблялася протягом трьох десятиліть Денієлом Канеманом і Амосом Тверскі, які працювали в Ізраїлі та США. Її суть полягає в наступному: люди по-різному реагують на ідентичні в грошовому виразі ситуації залежно від того, втрачають вони чи виграють.

Наприклад, покупець здатний витратити на поїздку в інший кінець міста зайві 5 доларів для того, щоб дешевше купити недорогий товар, проте не враховує ці 5 доларів при купівлі якого-небудь дорогого продукту.

Інший постулат цієї теорії: невеликі збитки лякають людину більше, ніж можливість отримання значних прибутків. Наприклад, це призводить до того, що якщо біржові курси ростуть, то гравець прагне уникати найменшого ризику, проте якщо біржа рушиться - він абсолютно толерантний до ризику.

Дослідники з Університету Рочестера висловили в журналі Neuron дещо іншу теорію: людина здатна ухвалювати оптимальні рішення, проте тільки в тому випадку, якщо вона отримує всю необхідну інформацію і здатна неупереджено її аналізувати.

Цей висновок був зроблений після тривалої серії психологічних експериментів. Наприклад, піддослідним пропонувалося стежити за крапками, які нібито хаотично пересувалися по екрану комп'ютера. Учасникам експерименту пропонувалося визначати, вліво чи вправо рухаються ці крапки. Чим частіше людина брала участь в цьому тесті, тим частіше вона правильно визначала напрям руху.

Це дозволило зробити висновок, що людський мозок здатний накопичувати таку аморфну інформацію, аналізувати її і пропонувати точне рішення. Окрім цього, автори дослідження роблять висновок, що правильне рішення можливо ухвалити, не одержуючи всіх 100% інформації, необхідної для аналізу - для цього достатньо накопичити 51% даних.   

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: