Людська турбота

У селі Серники на Рівненщині, аби зберегти найбільший колгосп, люди годують худобу з власних комор.

Корова
Архів
Люди всім селом рятують худобу
На українських фермах, ситуація з тваринами подекуди критична. У селі Серники на Рівненщині, аби зберегти найбільший колгосп у районі, люди годують худобу сіном та комбікормами з власних комор.

Якби не люди, від цього колгоспу могли б залишитися ріжки та ніжки. Від нестачі кормів весною поголів'я мали пустити під ніж. Жителі села Серники, аби прогодувати худобу, несли зі своїх дворів, хто що міг... .

Про те що, що голодну худобу рятують усім селом почули і сусіди - Сіно, силос, інші корми підвозили у Серники і з сусідніх господарств.

Господарство у Серниках найбільше у Зарічнянському районі. І єдиний годувальник для пятитисячного села. І хоч робочих місць тут усього 120 , а платня мінімальна, альтернативи йому немає. За останнє десятиріччя тут не придбали жодної одиниці техніки, а стара, попри мало не щоденні ремонти поволі перетворюється на брухт. Тому за свою ферму люди і хапаються як за рятівне коло, - каже голова Сергій Островський. І нарікає на столичну владу, яка не дбає про селян – мясо доводиться здавати за безцінь, за молоко ж не розплачуються місяцями.

Сільське господарство не може жити без дотування. Щоб держава дотувала і по молоці, і по тваринництву. Треба щоб давали безвідсоткові кредити, а не брала ще по 19 відсотків річних.

Щоб прогодувати тисячу голів треба запастися трьома тисячами тонн силосу та трьомастами тоннами сіна. Цієї весни харчів для худоби не вистачило, кажуть у селі, бо минулого літа урожай знищила посуха. Цьогоріч поля заливає дощами. У Серниках уже порахували, силосу не заготують і половину з необхідного. Тому як переживе цю зиму врятована від ножа худоба люди бояться навіть думати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: