М'ясо без м'яса: тушкованку для АТО після гучного скандалу перевірятимуть за новим алгоритмом

В керівництві ЗСУ запевняють, що це дозволить вирішити проблему неякісних харчів.

Міністерство оборони передало документи з висновками про неякісні консерви у військову прокуратуру, а також звернулося до Держспоживнагляду з проханням про перевірки якості тушкованки. Скандал із цим продуктом в армії стається не вперше, однак торік у ньому фігурував інший виробник, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тоді Міноборони просто змовчало – коментаря не було, і скандал стих. Зараз військові чиновники кажуть, що про проблему дізналися кілька місяців тому і вже проводять розслідування – зробили власну експертизу, яка підтвердила низьку якість консервів. "Тушонку заборонили до використання. Представник, який надає послуги харчування, приїхав, забрав її і замінив на інші партії. Однозначно хтось буде покараний", - пообіцяв керівник центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко.

ВідеоУ військову прокуратуру надійшли документи з висновками про неякісні консерви для АТОвців

Нині у скандалі фігурує фірма "Адамант 2000", яка виробляє консерви. Договору з нею досі не розірвали – полковник Марченко каже, що схожі скандали відбуваються щороку через недоброчесність виробника. "Виробник свідомо несе нам одну продукцію для лабораторних випробувань, а постачає іншу. І згідно нормативно-правових актів і умов договору, ми ніяк на нього не можем вплинути, потому що в нього є сертифікат", - пояснив представник армії.

Кількома днями раніше ця тушкованка наробила галасу, коли її волонтерам показали військові 128-ї бригади. Хлопці кажуть, що їли навіть цю бридку субстанцію, бо на фронті дуже хочеться м'яса, але мовчати про проблему більше несила. Якщо висипати вміст банки та підігріти – виявиться не більше двох ложок продукту, схожого на м'ясо. Решта – стече у вигляді невідомо яких жирів, а те, що лишиться, за великим рахунком м'ясом і не є – це сухожилля, шкіра та інші відходи. Вже відомі результати досліджень – державним стандартам ця "тушкованка" не відповідає.

Фотогалерея Півсотні військових вирушили пішки з Широкого лану до Миколаєва через відсутність харчів та вошиві матраци (1 фото)

У Міноборони тепер обіцяють їжу для солдатів перевірятимути інакше – мовляв, самі віддаватимуть на експертизу будь-який екземпляр із партії харчів, виготовленої заводом. А до завершення перевірки триматимуть усі консерви на опломбованому складі, аби виробник не замінив банку. Тільки після схвалення експертів та додаткових суворих угод міністерства з виробником, тушкованка поїде на фронт.

Кореспондент ТСН Євгеній Агарков

Залиште свій коментар