Магнітні бурі через Сонце: поради українцям дали лікар і астрофізик

Фахівці радять не хвилюватися і не перебільшувати можливих наслідків.

Геоміатнітне поле Землі відновлюється від потужного спалаху на Сонці. Магнітна буря викликала полярне сяйво в Скандинавії, котре дійшло до США та Канади, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цьому космічному шторму дали 4 з 5 можливих балів, учені не відкидають, що можливі перебої в напрузі електросистем та навігації. Натомість останній реальний збій був майже 30 років тому в Канаді в провінції Квебек – тоді все місто було знеструмлено. Нині, запевняють радіофізики, космічний шторм вивести з ладу може лише надчутливі системи, які не мають захисту. "Ми б уже про все це знали. Я думаю, що цього не має бути. ", - каже професор радіотехнічного факультету КПІ Федір Дубровка.

ВідеоПотужний спалах на Сонці може вплинути на здоров'я та самопочуття людей

Якщо техніка впливу не відчує, то зле може стати людям похилого віку, особливо тим, хто має серцево-судинні захворювання та проблеми з диханням. Тому лікарі радять у ці дні не перевтомлюватись. "Ті люди, які чутливі до цих змін, вони можуть не планувати якісь важливі справи, або старатись не перевтомлюватись", - радить терапевт Вікторія Фурсенко.

На магнітні бурі всі реагують по-різному: в когось болить голова, інші губляться в часі, треті скаржаться на тиск. Астрофізик Наталя Лозицька вважає, що не такий страшний чорт, як його малюють, а людям, які нажахані бурями, радить вмикати критичне мислення. "Усе ж таки менше дивитись на те, що нам повідомляють, бо багато прогнозів невірні, але вже зафіксували медики – хоч прогноз про магнітну бурю не виправдався, а кількість викликів швидкої збільшилась, тому що очікування хвороби призводить до хвороби", - зауважує вона.

Фотогалерея Reuters показало фантастичні фото північного сяйва у Фінляндії (5 фото)

Як повідомлялося напередодні, астрономи зафіксували найсильніший за останні 12 років вибух у сонячній короні, який призвів до розриву, більшому за розміром за чотири Землі. Величезна маса енергії мчить нині до нас, загрожуючи системам зв'язку, навігації літаків та здоров'ю метеозалежних

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар