Майже 20% українців не знають, за кого голосувати

Трійка лідерів симпатій виборців зазнала змін - окрім Януковича і Тимошенко туди потрапив Сергій Тігіпко.

У першому турі виборів президента 17 січня проти всіх мають намір проголосувати 7,8% опитаних, не збираються голосувати – 6,1%, не визначились – 18,8%. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією TNS.

26,3% українців готові підтримати лідера Партії регіонів Віктора Януковича на виборах президента. Друге місце посідає лідер БЮТ, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, за неї готові проголосувати 18,6% виборців.

Екс-голову Національного банку Сергія Тігіпка готові підтримати 5,6% опитаних, чинного президента Віктора Ющенка – 4,2%, народного депутата Арсенія Яценюка – 4,1%, голову Верховної ради Володимира Литвина – 3,1%, лідера Компартії Петра Симоненка – 2,3%, народного депутата Анатолія Гриценка – 1,2%, лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока – 1,1%. Усі інші кандидати набирають менше 1% підтримки виборців.

У порівнянні з результатами дослідження, проведеного у листопаді 2009 року, у грудні значно підвищився рейтинг у Сергія Тігіпко (на 2,6%), Юлії Тимошенко (на 1,2%) і Анатолія Гриценко (на 0,5%) і незначно у Віктора Ющенка (на 0,4%), Володимира Литвина (на 0,2%), Олега Тягнибока (на 0,2%). Зменшили свої рейтинги Віктор Янукович (на 1,0%), Арсеній Яценюк (на 0,5%), і Петро Симоненко (на 0,1%).

Відсоток тих, хто обов’язково буде голосувати на президентських виборах, зменшився на 3,8% і склав 57,3%.

Згідно опитувань, у другий тур президентських виборів вийшли б Тимошенко і Янукович, 34,5% опитаних проголосували б за Віктора Януковича, 29,9% – за Юлію Тимошенко, 16,1% – проти обох, 13,4% іще не визначились і 6,1% заявили, що не підуть на вибори.

Згідно з індексами довіри населення, довіра до всіх інститутів влади і політиків зараз доволі низька, проте до деяких поступово повертається.

Так, найбільший коефіцієнт довіри українців має церква. Цікавим є те, що в грудні російським ЗМІ українці вірять більше, аніж українським.  За ними по рівню довіри йдуть Збройні Сили України, Служба Безпеки України та західні мас-медіа.

Найбільше українці недовіряють президенту України.

По рівню недовіри у грудні вітчизняні політики розташувалися в такій послідовності: Віктор Балога, Віктор Медведчук, Олександр Мороз, Юрій Луценко, Раїса Богатирьова, Віктор Ющенко, Петро Симоненко, Анатолій Гриценко, Володимир Литвин, Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко і Віктор Янукович.

 Читайте також:

У Львові міліція завадила вручити Януковичу лоток яєць

Тимошенко відмовилася виходити в ефір без Ющенка та Януковича

Ющенко: Тимошенко тільки й може, що сказати з галицьким акцентом "любі мої"

Тимошенко: Христос і його апостоли - теж цифра 13

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: