Майже половина населення України є пільговиками

Експерти стверджують, що держава не може собі дозволити забезпечувати таку велику кількість пільг.

Експерти наголошують на доцільності реформування системи пільг в Україні, оскільки право на їх отримання мають майже 43% населення, на фінансування пільг щороку державі необхідно понад 29 млрд грн.

До такого висновку дійшли експерти в ході засідання круглого столу на тему: "Реалії та перспективи системи пільг в Україні", який проводився Центром громадської адвокатури за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

”Україну називають ще "країною пільг". Право на отримання пільг регламентують близько 50 нормативно-правових актів, за даними ЄДАРП (Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги – ТСН.ua), в Україні нараховується близько 13 млн осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, і близько 3,2 млн за професійною. Право на пільги прямо чи опосередковано мають майже 43% населення, загальний обсяг пільг потребує щороку понад 29 млрд грн, що дорівнює річним видаткам усіх місцевих бюджетів України", - повідомила юрист Центру громадської адвокатури Ірина Мазур.

Як зазначив голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко, вітчизняна система пільг успадкована з радянських часів.

”В СРСР пільги виконували іншу функцію: насамперед це була винагорода за сумлінну працю, безперервний трудовий стаж, пов`язані з професією шкідливі умови або заслуги перед державою. Держава таким чином підтримувала "слухняність" та винагороджувала. Після розпаду Союзу пільги в Україні стали розглядатися як захист незабезпечених верств, перетворились на тип допомоги, стали частиною "доходів" найменш захищених верств населення”, - заявив експерт.

За його словами, згодом в Україні розпочався процес економічно необґрунтованого надання пільг різним категоріям населення, зокрема, і за професійною ознакою.

”В результаті передбачено багато пільг для різних категорій, і виявилось, що держава не спроможна фінансово забезпечити пільги, які потрібні для соціально вразливих категорій громадян, та і всю систему пільг”, - сказав Тарасенко.

Як було зазначено на засіданні круглого столу, багато пільг, які передбачені різними законодавчими актами, не підкріплені фінансовим забезпеченням, існує проблема контролю за механізмами покриття видатків на такі пільги. На думку експертів, це стосується, зокрема, найбільш "проблемної" та поширеної пільги – пільги на користування транспортом. Експерти вважають, що цю пільгу уже давно необхідно замінити на адресну допомогу.

Юристи Центру громадської адвокатури підготували та презентували "каталог пільг", у якому нарахували 611 різноманітних пільг для різних категорій. Однак, за словами Мазур, навіть такий каталог пільг не є повним, оскільки у законодавстві поняття пільг не є визначене, і ”кожен вкладає в нього різний зміст, ототожнюючи його з привілеями, компенсаціями, допомогами”.

Читайте також:

Ющенко побачив, що в бюджеті не вистачає 80 мільярдів

Тимошенко просить у Світового банку півмільярда доларів

Відтік депозитів з банків у березні скоротився у 2,3 раза

В України є шанс врятувати економіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: