Майже половина українців не вірить у чесні вибори

46% українців не вірить у чесні вибори. Найбільше скептиків серед прихильників Януковича.

Близько 46% українців вважають, що вибори президента України не будуть достатньо вільними та чесними, заявив директор центру прикладних досліджень Ф. Кліфтона Уайта (Міжнародна фундація виборчих систем (IFES)) Ракеш Шарма, представляючи результати опитування, проведеного серед українців.

Разом з тим 42% опитаних вважають, що вибори будуть повністю або достатньо вільними та чесними. Песимізм стосовно виборів більший у Криму (64% вважають, що вибори будуть не вільні та нечесні) та в Східній Україні (53%), ніж у Києві (32%) та Західній Україні (30%).

Шарма зазначив, що хоча більшість українців вважають, що вибори в Україні добре організовані (53%) і що спостерігачі позитивно впливають на чесність і законність виборів, більшість не погодилася з твердженням, що результати виборів точно відображають те, як люди голосували на виборах (59%). 34% погодилися з цим твердженням.

Скептицизм щодо результатів виборів – розповсюджена або переважна реакція у всіх регіонах України, але особливо високий його рівень у Криму (72%). Більшість прихильників лідера Партії регіонів Віктора Януковича висловили скептицизм щодо результатів виборів (63%), тоді як більшість прихильників лідера БЮТ Юлії Тимошенко погодилися з тим, що результати виборів відображають те, як люди голосували (52%).

Разом з тим 32% респондентів висловлюють високий або достатній рівень довіри Центральній виборчій комісії, тоді як 58% мають низький рівень довіри або зовсім не довіряють цьому органу. Відсоток довіри до ЦВК зріс порівняно з 21% у 2008 році.

Крім того, 67% українців сказали, що, ймовірно, будуть голосувати у першому турі президентських виборів. Ще 21% сказали, що вони, можливо, будуть голосувати, що свідчить про те, що явка виборців буде досить близькою до явки на першому турі президентських виборів 2004 року, що становила 75%.

Відсоток респондентів, які дуже ймовірно будуть голосувати зростає при опитуванні представників старших вікових груп. Так, у віковій групі 18-29 років менше респондентів говорять, що ймовірність їх участі в голосуванні велика (61%), ніж серед людей 60-річного віку та старших (75%). Відмінності між чоловіками та жінками незначні. Мешканці Заходу (77%), Сходу (70%) та Півдня (70%) частіше говорять, що дуже ймовірно будуть голосувати, порівняно з Києвом (59%), Кримом (57%) та Центром України (50%).

Відповідаючи на запитання щодо політичної партії, яка найкраще представляє інтереси таких людей, як самі респонденти, 26% називали Партію регіонів, а 16% - БЮТ. Ці дані вказують на можливі зміни в підтримці партій, порівняно з дослідженням, проведеним IFES у 2008 році. У тому дослідженні, коли виборців просили назвати партію, яку б вони підтримали на можливих виборах до Верховної Ради, по 26% називали БЮТ і Партію регіонів.

Дослідження проводилося дослідницьким центром F. Clifton White Applied Research Center (ARC) при IFES з 21 по 30 листопада. Було опитано 1502 респонденти. Дані на національному рівні мають межу похибки плюс/мінус 2,5%. Усі інтерв’ю були проведені українською та російською мовами Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
 

Нагадаємо, згідно результатів опитування, проведеного компанією "ФОМ-Україна", 55,6% громадян України не бажають брати участі в масових акціях непокори, протестуючи проти результатів президентських виборів.

Читайте також: 

Більшість українців погодиться з фальсифікацією результатів виборів

Янукович відривається від Тимошенко у президентських перегонах

Більше половини українців хочуть такого президента, як Путін

Росіяни опитали українців: Тігіпко обігнав Тимошенко

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: