Майже тисяча шахтарів взяла в облогу Кабмін і Раду

Гірники приїхали до Києва вимагати, щоб держава купувала в них вугілля та потурбувалася про їхні зарплати і роботу.

тисяча шахтарів взяла в облогу Кабмін і Раду
Донецькі шахтарі приїхали страйкувати до Києва
У вівторок, 2 червня, працівники трьох вуглевидобувних підприємств України почали пікет під стінами Верховної ради та Кабінету міністрів.

Гірники вимагають забезпечити прийом державною компанією "Вугілля України" вугілля, що видобувається шахтами, які не підпорядковуються Міністерству вугільної промисловості.

За повідомленням Федерації профспілок України, шахтарі також мають намір вимагати надати підприємствам додаткові квоти на відвантаження ДП “Вугілля України” твердого палива.

В акції, що розпочалась о 9:30 біля будівлі Верховної ради, беруть участь 900 гірників орендних підприємств ОП "Шахтоуправління імені В.І. Чапаєва", ЗАТ "Шахта "Ждановська" і ТОВ "Шахта "Світанок".

Ініціатором і організатором акції є Профспілка працівників вугільної промисловості, що входить до Федерації профспілок України.

Як повідомив голова профспілки вугільників Федерації профспілок Віктор Турманов, щомісячно своєчасно виплачуючи податки, кожна з цих шахт забезпечує поповнення бюджету на суму від 750 до 900 тисяч гривень. За словами профспілкового діяча, дискримінаційна політика "Вугілля України" стосовно шахт недержавної форми власності може спричинити закриття цих підприємств і залишити без роботи понад 4,5 тисячі шахтарів і їхніх родин.

"Тільки щоб виплатити заробітну плату трудящим, розрахуватися з комунальними боргами, розрахуватися за оренду та провести податкові платежі й обов`язкові відрахування щомісячно необхідно реалізовувати 60 тисяч тонн видобутого вугілля. Наприклад, сьогодні ДП "Вугілля України" приймає від Шахтоуправління імені В.І. Чапаєва за діючою квотою тільки 2,5 тисячі тонн продукції. У результаті грошей від реалізації продукції вистачає лише на оплату спожитої електроенергії за місяць", - сказав він.

Шахтарі приїхали до Києва у вівторок вранці на 22-х автобусах. Робітники мають намір продовжувати акцію до виконання урядом їхніх вимог.

Нагадаємо, шахтарі з трьох підприємств Донецької області виїхали до Києва у понеділок, 1 червня. Облогу державних будівель вони спочатку збиралися тримати протягом трьох днів.

Втім, якщо їхні вимоги не будуть виконані, шахтарі готові простояти під стінами Кабміну все літо.

Читайте також:

Майже тисяча донецьких шахтарів виїхала на облогу Кабміну

Родини загиблих у Дзержинську шахтарів отримають по 100 тис. грн

Керівника кожної української шахти допитають щодо виплати зарплат

Уряд знайшов на зарплату шахтарям мільярд гривень

ВідеоШахтарі взяли в облогу Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: