Макіївські гірники припинили підземний страйк і зробили попередження

Шахтарі виїхали на поверхню, бо це була лише попереджувальна акція. Але вони попередили, що перейдуть до більш рішучих дій.

Гірники трьох шахт Державного підприємства "Макіїввугілля" піднялися на поверхню ввечері 16 липня.

Таким чином, попереджувальна акція протесту, головною вимогою якої було нормалізація роботи управління "Макіїввантажтранс" завершена. Про це повідомив заступник голови незалежної профспілки гірників України Анатолій Акімочкін в п'ятницю.

Підземну акцію в ДП "Макіїввугілля" на шахті ім. Кірова проводили 14 гірників, на шахті "Ясинівська Глибока" - 10 гірників, на шахті ім. Чайкіна - 7 шахтарів. Всього в попереджувальному страйку брала участь 31 людина.

"Люди виїхали на поверхню вчора ввечері (16 липня - Ред.). Це була попереджувальна акція. Якщо вимоги не будуть виконані, то всі шахти Макіївки перейдуть до більш рішучих дій. Від цієї ситуації страждають 20 тисяч трудящих", - сказав Акімочкін.

Шахтарі протестували проти дій вантажно-транспортного управління "Макіїввантажтранс", яке заблокувало перевезення вугілля макіївських шахт.

Гірники відзначають, що "Макіїввантажтранс" не постачає вагони на шахти, через що вугілля не вивозиться, а шахти в зв'язку з цим не отримують грошових коштів, необхідних для нормальної та безпечної роботи.

"Люди не можуть нормально працювати. Це все призводить до того, що на шахті "Бутовська" вже обрушився ряд гірських виробок, на інших шахтах відбувається затоплення вибоїв, йде загазування забоїв", - зазначив Акімочкін.

За його словами, така ситуація з вивозом вугілля пов'язана з тим, що ряд власників хочуть незаконно приватизувати "Макіїввантажтранс", прикриваючись "народною орендою".
У той же час, як повідомляє сайт Профспілки працівників вугільної промисловості України, працівники підприємства "Макіїввантажтранс" теж страйкують вже кілька днів.

"Причина, як розповіли його трудящі, у тиску міністерства вугільної промисловості на колектив підприємства з метою повернення його у підпорядкування ДП "Макіїввугілля", чого давно домагається останнє", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

На Донеччині 31 гірник страйкують і відмовляються вийти з шахт

ЄС виділив Україні 9 мільйонів євро на вугільну галузь

З луганської шахти евакуюють 400 гірників

Китайські шахтарі прожили 25 днів в затопленій шахті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: