"Макіївський терорист" заявив, що його під тортурами вчили робити бомби

За словпами Дмитра Онуфрака, під фізичним і психологічним тиском він обмовив себе скоєнням вибухів. Про рецепт приготування бомб і всі компоненти він дізнався в СБУ.

Повністю заперечив свою провину другий підсудний у справі  "макіївських терористів" . Дмитро Онуфрак, якого звинувачують в організації двох вибухів на Донеччині, заявляє, що зізнання з нього вибили.

Онуфрак повідомив суддям, що міліціонери з Гірницького райвідділу тортурами змусили його підписати каяття. Утім, Онуфрак визнав себе винним у нападі на таксиста.

"Ми не винні в даних терактах, я так розумію, що на Антона (Волошина, другого підсудного – ред.) чиниться тиск, як і чинився на мене в ході досудового слідства при затриманні співробітниками макіївського Гірницького РВ застосовувалося до мене фізичне і психологічне насильство", - заявив Онуфрак.

За словами Онуфрака, в нападі на таксиста він зізнався сам, без примусу, в перший же день його затримання 11 лютого. А через два дні під фізичним і психологічним тиском обмовив себе скоєнням вибухів.

"Схему мені намалювали. Вона була банально простою. І змусили кілька разів перемальовувати по пам'яті. За помилки били, і я цю схему запам'ятав", - розповів підсудний.

За його словами, про рецепт приготування бомб і всі компоненти він також дізнався в СБУ.

Він погодився з тим, що купував у магазині господарські товари, селітру для добрива, сухе пальне, яким дружина обсмажує тушки та годинник, який слідство прийняло за частину годинникового механізму. Звинувачений стверджує, що його допитували ночами, після чого він мочився кров'ю, погрожували зґвалтувати його дружину, вбити маму, вколоти йому шприц з ВІЛ-інфекцією, якщо він не визнає себе винним у виготовленні вибухівки та скоєння вибухів.

"Коли я дізнався, що дружина поїхала до родичів і знаходиться під їхнім захистом, то розповів слідству правду, але нікому це було не цікаво", - розповів Онуфрак.

У той же час, він повідомив, що 19 січня до нього звернувся на вулиці незнайомий чоловік кримінальної зовнішності, який запропонував за 200 грн наклеїти конверт, з невідомим Онуфраком змістом, на будівлю Макіївської міськради. Виконати це Онуфрак погодився 20 січня, як йому і було доручено.

Підсудний стверджує, що за хвилину до того, як наклеїти конверт на колону міськради, він ризикнув прочитати, що написано на конверті (він був в пакеті - ред.). На ньому було наклеєно три слова "По сьогоднішніх вибухах". У той же час, не виконати наказ незнайомця він вважав більш небезпечним, ніж виконати, тому що незнайомцю було відомо не тільки ім'я і прізвище Онуфрака, але і його домашня адреса.

Що стосується епізоду нападу на таксиста, Онуфрак взяв провину за це на себе.

"У мене не було грошей навіть на проїзд. Але мені самому страшно за те, що я зробив. Простіть мене великодушно. Я щиро жалкую за те, що сталося", - наголосив він.

Напередодні, другий підсудний - Антон Волошин – заявив, що саме Онуфрак зі зброєю в руках примусив його підкладати бомби під дві будівлі.

Як відомо, рано вранці 20 січня в Макіївці сталися два вибухи. На місці події знайшли записку, в якій загадкові підривники вимагали 4,2 млн євро. Утім, вони так і не прийшли за грошима. За фактами вибухів було порушено кримінальну справу за статтею "тероризм".

Читайте також:

Одному з "макіївських терористів" загрожує вища міра покарання

СБУ завершила розслідування справи "макіївських терористів"

Макіївські терористи визнали свою провину

ВідеоПовністю заперечив свою провину другий підсудний у справі "макіївських терористів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: