Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Маленький хлопчик здивував оточення одужанням після наскрізного поранення черепу й мозку

Підсумок історії маленької дитини медики називають дивом.

На Дніпропетровщині 5-річний Данилко повернувся до повноцінного життя після того, як лезо газонокосарки наскрізь пробило йому череп та мозок. Трагедія сталася торік у липні, коли батьки з дітьми поїхали на пляж у місті Жовті Води на Дніпропетровщині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тоді раптом крізь вікно в салон машини залетів іржавий шмат металу завдовжки в 7 см і пробив дитині голову. Хлопчика госпіталізували в дуже тяжкому стані, лікарі й досі дивуються, показуючи знімки. "Ось видно, як лезо знаходиться всередині черепа. Воно було брудне, у траві. Це шок! І для обивателя, а для хірурга", - зізнається один із хірургів, які наважилися на операцію.

ВідеоХлопчик, якому лезо газонокосарки пробило череп та мозок, почав ходити і розмовляти

Врятувати життя дитині допоміг досвід нейрохірургів, які працюють із пораненими бійцями АТО. Однак після втручання в дитини відібрало мову та рухливість руки і ноги. Їх відновлювали кількома курсами реабілітації, а підсумком стало встановлення замість втрачених кісток черепа титанової пластини. "Жодних проблем із імплантом у подальшому не буде. Можливо, навіть зарасте кістковою тканиною. У дітей регенерація набагато вища, ніж у дорослих", - каже нейрохірург обласної лікарні імені Мечникова Олександр Марченко. "Всі функції, доступні 5-річним дітям, йому теж доступні. Він ні в чому не обмежений. Єдине, що видає, що він переніс таку важку травму – це невеликий шов на голові", - додав дитячий нейрохірург Володимир Агафонов.

Маленького Данилка протягом цього часу підтримували люди з усієї країни. Батьки безмежно вдячні всім, однак від водія косарки ані вибачень, ані допомоги так і не дочекалися. "Він узагалі себе винуватим не вважає. Взагалі! Він себе нормально почуває, нормально собі живе. Це ж не по-людськи! Це неправильно. Попробуємо добитися якоїсь правди", - каже батько дитини Василь Сулій. У поліції кажуть, що водій косарки не вельми співпрацює зі слідством, а сам апарат експерти досі досліджують. "Щоби довести провину, необхідно довести, що він не дотримав елементарні правила безпеки при експлуатації косарки, або ж був несправним сам механізм", - пояснила речник обласної поліції Ганна Старчевська.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції