Маленьких переселенців із Луганського дитбудинку знову хочуть повернути на Луганщину

Малюків не можуть усиновити через відсутність документів

Тричі переселенці. Малюків із Луганського дитбудинку, яких з-під обстрілів вивозили до російського Ростова, потім зі скандалом повертали до Украіни і оселили на Харківщині, хочуть знов повернути до Луганщини, йдеться в ТСН.12.00.

Мовляв, там їм буде простіше оформити документи на усиновлення. Утім волонтери та психологи - проти.

4-річний Діма приїхав до Харкова у важкому стані.

"Малюк зовсім не розмовляв. Він навіть не намагався спілкуватися за допомогою жестів, не було жодних звуків. Емоційно дуже загальмований - емоцій не виявляв жодних. Ось зараз бачите - рахує, кольори знає, намагається щось говорити", - розповідає психолог.

3 Луганщини привезли 31 дитину, у більшості - тяжкі захворювання. Але вся медична документація залишилася у Луганську. Але дітей все ж вдалося пролікувати. Психологам та вихователям дитячого будинку знадобився не один місяць, щоб повернути дітям здорові емоції.

"Приїхали - вони боялися всього, буквально за все - різких рухів, звук вертольота, літака, поїзда, машини - вони боялися всього", - згадує вихователька.

Волонтери дізналися, що Луганська та Харківська облради зараз домовляються про повернення маленьких переселенців назад на Луганщину. Щоправда, тепер у Сєвєродонецьк, який підконтрольний Україні. Директорка Луганського будинку дитини пояснює чому.

"Чому ці діти за 2 роки не пішли у сім'ї? Тому що у них немає статусу. Тому що в Харкові ніхто не займається статусом цих дітей. Ніхто не позбавляє батьківських прав, тому що це може зробити тільки Луганська ОДА", - каже головний лікар Луганського будинку дитини №2 Катерина Донцова.

Десятьом дітям, на яких були потрібні документи, вдалося знайти родини. Решта стали заручниками бюрократичної системи, впевнені волонтери. Вони категорично проти поверенння дітей на Луганщину.

"Ці діти і так досить ображені долею, тому що перш за все, їх з тієї або іншої причини залишили без батьків дорослі ж, потім ці дорослі призвели до того, що дітей терміново довелося евакуювати, тепер їх знову відривати зі звичного середовища - це додатковий стрес", - каже волонтерка Олена Серединова.

Психологи теж проти. Кажуть, у дітей вихід зі стресу триває до півроку і увесь цей час їм потрібна посилена увага вихователів та психологів. Тому сподіваються, що переїзду не буде хоча б до початку навчального року.

ВідеоДвічі переселенців з дитбудинку в зоні АТО хочуть знов повернути в Луганську область

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: