Мали прийти понад 10, а прийшли двоє. Порошенко пояснив, чому на Соборі було так мало ієрархів УПЦ МП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він розповів про тиск з боку Московського патріархату.

Президент України Петро Порошенко заявив, що на Об’єднавчий собор прийшли лише двоє ієрархів від Української православної церкви Московського патріархату через тиск з боку їхнього керівництва.

Про це він заявив під час прес-конференції 16 грудня.

"Протидія з боку РПЦ була для нас дуже очікуваною. Однак ми недооцінили її вплив на дочірню структуру в Україні. Тут державу нашу звинувачують безпідставно в тиску на того чи іншого священика. Але з понад 10 ієрархів УПЦ МП, які підписали звернення до Вселенського патріарха, або твердо пообіцяли прийти на Собор, до Софії дісталися лише двоє. І це результат тиску, але точно не нашої держави", - розповів Порошенко.

За його словами, нова українська церква створюється з любов’ю та відкритістю, і її двері відчинені для всіх охочих. Порошенко також підкреслив, що проведення Собору стало лише початком становлення Православної церкви в Україні.

Раніше Порошенко зазначив, що у Вселенському патріархаті вважають проведений Собор поворотним моментом в історії православ’я.

ВідеоЧи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Українська помісна церква створена, але попереду ще довгий період визнання іншими православними церквами світу. Історія знає моменти, коли цей процес тривав десятиліттями. Вже від завтра приєднуватися до нової церкви зможуть і єпископи, які не прийшли на собор, і окремі парафії. ТСН дізнавалася, які настрої панують серед священників та мирян. 

Чи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції