Малий бізнес хоче в нелегали

Виїхати на заробітки за кордон нелегально i без будь-яких соціальних гарантій готові аж 75% безробітних хмельничан.

Продовольчий ринок у Хмельницькому (Фото: online.km.ua)
Хмельницький вважають базарною оазою України. (Фото: online.km.ua)
Виїхати на заробітки за кордон нелегально i без будь-яких соціальних гарантій готові аж 75 відсотків безробітних хмельничан, порахували місцеві соціологи.

Та цифра не була б такою приголомшливою, якби не йшлося про місто, де зосереджено чи не найбільше українських ринків (і кращих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, ніж там - годі й шукати). 

Хмельницький - щось на зразок базарної оази. Тут один з найбільших в Україні промислових ринків і десятки овочевих. Скуповуватися сюди їдуть з усіх регіонів. А за прилавками в області заробляє чверть населення.

Окрім заробітків, які тут-таки проїдаються, люди за прилавками - соціально беззахисні. Власники площ можуть вигнати їх будь-якої миті. Більшість продавців працюють за домовленістю, стаж за це не йде, а про сплату лікарняних чи декретних здебільшого і не мріють. А якщо не базар, кажуть люди, тоді хіба що на заробітки за кордон.

Виявляється, що 75% людей - безробітних, молоді, жінок і чоловіків - бажають виїхати за кордон і працювати там навіть нелегально, якщо їм буде запропоновано гарну оплату. Щоб вітчизняний малий бізнес врешті таки зіп’явся на ноги, треба небагато - чіткі ринкові правила і дешеві кредити, а не постійні законодавчі зміни. А ще - світова практика податкових канікул для всіх, хто починає власну справу. За цим рецептом, каже Володимир Литвин, можна вилікувати не лише малий бізнес, а й зовсім позбутися безробіття.

ВідеоЧому з ринкової Мекки їдуть на заробітки?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: