Малярія, гепатит, холера: що українці ризикують привезти з морського відпочинку

Лікарі дали поради, як убезпечити себе на півдні країни та на курортах за кордоном.

Українці повертаються з відпусток і везуть із собою віруси, один із найпоширеніших – Коксакі. Щодня кількість зафіксованих випадків зростає, однак у МОЗ заявляють, що ситуація під контролем і спалаху немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Зараз уже шкіра нормальна, а то взагалі була така, злазила прям пластами", - каже матір дитини, котра відпочивала за кордоном. Це зараз Емілія не може всидіти на місці і не дається в руки, а коли поверталися з відпочинку, всю дорогу просила маму почухати ноги. Висипка на тілі, яку в Туреччині сприймали за алергію, вдома перетворилася на пухирі. "Одні були, як корочка, навколо колін – як пухирці, але не такі, які на п'ятках. На п'ятках були такі, як підшкірні, а на колінах і на ліктях – як укуси комарів, такі напухлі", - розповіла мама.

ВідеоУкраїнці, повертаючись із відпусток, везуть до дому небезпечні віруси

А ще у дитини температура і млявість. Батьки викликали лікаря. "Вона зразу подивилася на Емілію і сказала, що це – Коксакі вірус... Каже, прочитаєте в інтернеті - так мені сказала педіатр", - каже жінка. Дитині лікар виписала мазь від свербіння – специфічного лікування вірусу Коксакі немає. Імунологи ж кажуть, що найголовніше – це знижувати температуру та дбати про пиття, що захворювання небезпечне тим, що організм зневоднюється.

Головна проблема вірусу Коксакі – різні симптоми, через які недосвідченний лікар може поставити неправильний діагноз і зробити тільки гірше. У дорослих хвороба може протікати взагалі без симптомів, але вони будуть заразними. За рік інфекціоністи фіксують десятки тисяч випадків, і не лише цієї хвороби. З відпустки можна привезти безліч вірусних чи бактеріальних інфекцій, інкубаційний період деяких може тривати до 45 днів. Тож з'явилися тривожні симптоми і необхідно звертатися до лікаря, слід сказати йому, де і коли був за кордоном хворий.

Фотогалерея Сміття, вогонь, дезинфекція. Як долають вірус Зіка в Коста-Риці (16 фото)

Малярія, жовта лихоманка, гарячка Денге, вірусні гепатити – для України тепер не рідкість. І далеко їздити за ними не треба. "Наше чудове Чорноморське узбережжя – Одеса, Херсон і так далі. Там у нас є все, аж до холери. Просто випив воду з-під крану з цього водогону, інколи навіть почистив зуби – можете отримати якусь не дуже приємну інфекцію", - попереджають інфекціоністи.

Лікарі радять їхати у відпустку не менше, ніж на тиждень, тому що перші 5 днів підуть на адаптацію та акліматизацію. А це ослабить імунітет і зробить людину легкою здобиччю для вірусів та бактерій. Також варто постійно мити руки і їжу, не пити воду з басейнів чи з-під крана, їсти перевірене і не чіпати сумнівне. А ще – добре спати і менше випивати, аби в організму були сили не здатися вірусу.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар