Перейти до змісту
Малювали, писали, різали і їли: після першого туру виборів недійсними визнали понад 220 тисяч бюлетенів

Малювали, писали, різали і їли: після першого туру виборів недійсними визнали понад 220 тисяч бюлетенів

Попсовані бюлетені порахувала ЦВК.

Після першого туру виборів президента, які відбулися 31 березня, недійсними визнали 224,6 тисячі бюлетенів. Про це в інтерв'ю "Укрінформ" розповіла голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

Сліпачук не розділяє таку позицію виборців, адже виготовлення бюлетенів – це гроші. За її словами, на бюлетенях малювали, писали "недоречні речі", різали їх і їли. "Якщо псування бюлетеня – це ваша позиція щодо того чи іншого кандидата, прізвище якого опубліковане у цьому виборчому бюлетені, то не обирайте цього кандидата", - каже вона.

Напередодні другого туру виборів, 21 квітня, голова ЦВК закликатиме українців "не висловлювати псуванням бюлетеня свою думку щодо котрогось із кандидатів". Вона також нагадала про те, що не слід викладати у соціальних мережах фотографії з бюлетенями на дільницях.

“Це стосується і наших політиків, які під час голосування 31 березня демонстрували своєю поведінкою не дуже гарний приклад, виставляючи в соціальних мережах фото з бюлетенями, зроблені безпосередньо у приміщеннях дільниць. Це згідно з законом є порушенням таємниці голосування”, - каже голова ЦВК. Розповісти про своє волевиявлення можна волонтерам, які збирають дані для екзит-полів.

Нагадаємо, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента. Через тиждень, 7 квітня, Центральна виборча комісія підрахувала всі голоси українців та офіційно оголосила, що до другого туру виходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Зеленський отримав 30,24% (5 714 034), а Порошенко - 15,95% (3 014 609).

Під час виборів поліція отримала понад 2,6 тисяч заяв про порушення. Вибори президента України не пройшли без інцидентів. У Сумах чоловік намагався винести з виборчої дільниці бюлетень. А коли його спробу викрили, почав їсти документ. На Сумщині члени комісії загубили ключі від сейфу, де зберігались бюлетені, а тому його довелось розрізати болгаркою.

Відео ЦВК заявила про величезну недостачу членів дільничних виборчих комісій

Шість днів до виборів, а рахувати їх результати - нікому. Наразі неукомплектовані дільниці у восьми областях та Києві. У громадській мережі "Опора" порахували, що один із кандидатів забезпечив своїми представниками майже на 80% від необхідної кількості. Інший - лише на 20%. Як відсутність членів дільничної комісії може вплинути на вибори, і хто з кандидатів їх таким чином саботує – дивіться в сюжеті.  

ЦВК заявила про величезну недостачу членів дільничних виборчих комісій

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин