Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Маніпуляції трагічною історією неприпустимі: МЗС оприлюднило коментар до роковин Волинської трагедії

Українські дипломати наполягають на цінності людських життів і відповідальності політиків.

Відповідь щодо трагічних подій 1943-1944 років на Волині повинні дати історики, а не політики. Про це йдеться в офіційному коментарі Міністерства закордонних справ України з нагоди роковин Волинської трагедії.

Фотогалерея Відрубані голови та дитина на вилах: у Польщі представили пам'ятник жертвам Волинської трагедії (4 фото)

Дипломати назвали події часів війни "однією з найтрагічніших сторінок спільної українсько-польської історії" та засудили злочини проти мирного населення – українців, поляків, євреїв, чехів та інших постраждалих. "Водночас, не можемо погодитися з однобічною і політизованою оцінкою трагічних подій 1943-1944 з боку польських політиків і дипломатів", - зауважили в Києві.

На думку авторів коментаря, правда про тогочасні події має бути встановлена на основі достовірних архівних матеріалів. "Неприпустимими є спроби маніпуляцій трагічною історією, однобоке трактування та використання її в політичних цілях. Це лише розпалює негативні емоції між українцями та поляками і не сприяє виясненню правди", - йдеться в офіційному тексті.

"Віримо, що діалог між істориками та експертами буде невдовзі відновлений, всі спірні моменти вивчені і проаналізовані в дусі порозуміння, взаємної поваги та відповідальності за майбутнє відносин між нашими державами і народами", - підсумовують українські дипломати.

Як повідомлялося, днями Польський інститут національної пам'яті оголосив про пошук свідків та потерпілих від "злочинів геноциду, скоюваних в період 1939-1945 рр. членами ОУН-УПА та іншими особами-співучасниками проти населення польської національності на Волині". В оголошенні йдеться про те, що Комісія з розслідування злочинів проти польського народу (КРЗпПН), відділення у Любліні шукає свідків подій, пов'язаних нібито з  вбивством кількадесятьох тисяч людей польської національності, психічного знущання та інших репресій, які "несли загрозу біологічного винищення, або змушувало залишати свої оселі й тікати з території Волинського воєводства".

ВідеоВерховна рада прийняла заяву-відповідь Польщі щодо Волинської трагедії

Залиште свій коментар

Вибір редакції