Марчук: кабінет Кучми - "гріховне місце", звідки віддавалися злочинні накази

Екс-секретар РНБО Євген Марчук переконаний: якби Мельничено зізнався Кучмі, що записує його розмови, він зник би безвісти.

Колишній секретар РНБО Євген Марчук вважає, що Микола Мельниченко правомірно оприлюднив записи з кабінету Леоніда Кучми, бо там справді віддавалися "злочинні накази".

Як написав Марчук у своїй статті для газети "День", кабінет екс-президента Кучми виявився "не просто гріховним" місцем, а місцем, де "тривалий час віддавалися злочинні накази, а потім обговорювалося їх виконання".

"Планувалися наступні акції. Йшлося про людські життя, про долі ні в чому не винних людей. Майже як у кримінальному угрупованні. І в цій вакханалії з азартом брали участь найвищі посадові особи держави того часу. До чого тут державна таємниця? Хіба щоб приховати від світу, кого в нас приводили до влади", - зазначив він.

Марчук нагадав, що перший президент України Леонід Кравчук, який добре знає Кучму, нещодавно в інтерв'ю зазначив, що якби Мельниченко діяв за інструкцією і сказав Кучмі, що став свідком розмови, яка його приголомшила, і оприлюднить її зміст, то тоді Мельниченко вже не випустили б із того кабінету.

"Думаю, що важливе значення мають і нещодавно сказані Віктором Ющенком слова про те, "як виглядали записи й свідчення, які були в записах, вони виглядали дуже правдоподібно, тому я їм довіряю. Те життя, у тому числі в кабінеті президента, на мою думку, було досить адекватним, судячи з того, що було на плівці", - написав екс-голова РНБО.

"Ці думки двох президентів України, які добре знали атмосферу президентського кабінету Леоніда Кучми того часу, не можна відкинути при оцінці тієї зловісної ситуації. Навіть із огляду на той факт, що вони обидва не можуть собі уявити, що Леонід Кучма прямо дав наказ убити людину", - вважає Марчук.

Мельниченко та Кучма
donbass.ua
Записи Мельниченка були визнані доказом у справі проти Кучми
На його думку, якби Мельниченко свого часу повідомив би президенту й "куди треба" про відоме йому, того ж дня Мельниченко міг зникнути безвісті: "Як там говорили, "віддали б чеченцям", або, або... Це залежало б від "творчого натхнення" тепер уже відомих "майстрів людських душ".

"А що і як було далі насправді - слідству, як мені зараз бачиться, майже все відомо. І як підроблялася справа Гонгадзе, і які були багаторазові спроби за всяку ціну викупити плівки в Мельниченка, щоб приховати свою причетність до цієї справи. І хто на чиє доручення, з якого приводу й де проводив кількаразові переговори з Миколою Мельниченком. І хто справжні замовники. І багато чого іншого, що пов'язане зі справою Георгія Гонгадзе", - наголосив він.

При цьому Марчук зізнався, що йому "по-людськи шкода й самого Леоніда Кучму".

"Попри все те він дійсно чимало зробив для України. Але це зовсім різні теми. Не можна ж забувати про долю Георгія Гонгадзе, Юрія Кравченка, Георгія Кирпи й те, що переживали їхні рідні, про жорстокі акції проти Олексія Подольського, Олександра Єльяшкевича, та й самого Миколу Мельниченка, тяжкі стражданнях членів їхніх сімей. Адже це все було саме тоді", - резюмував він.

Читайте також:

Кучма звинуватив Мельниченка у співпраці з російськими спецслужбами

Мельниченко: якщо мене закриють у СІЗО – живим не вийти

Стали відомі деталі справи Кучми: як він наказував "помститися" Гонгадзе

Вдова Кравченка: мій чоловік така ж жертва спецслужб, як і Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: