Марина Порошенко та Валентин Резніченко відкрили першу в Україні ресурсну кімнату для особливих дітей Актуально

Марина Порошенко та Валентин Резніченко відкрили першу в Україні ресурсну кімнату для особливих дітей

Фото: ТСН.ua

Щоб діти навчалися в комфортних умовах, Петриківську школу відремонтували уперше за 87 років, замінили всі комунікації, встановили нові вікна та утеплили фасади.

Перша леді держави Марина Порошенко та голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко у селищі Петриківка на Дніпропетровщині відкрили реконструйовану школу з першою в Україні ресурсною кімнатою та медіатекою для дітей з особливими потребами. Про це повідомляє прес-служба обласної держадміністрації.

Проект було реалізовано за технічним завданням Благодійного Фонду Порошенка, який втілює програму "Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації", та за сприяння голови Дніпропетровської ОДА. Ресурсна кімната - спеціально облаштований клас, де діти з особливими потребами зможуть вчитися за індивідуальною програмою. Корекційні педагоги допомагатимуть хлопчикам та дівчаткам, зокрема, отримати повсякденні побутові навички. Для цього придбані всі необхідні меблі та техніка.

Фото: ТСН.ua

"Сьогодні ми відкриваємо Петриківську школу. Саметакими мають бути опорні школи по всій Україні. Цедійсно приклад для багатьох регіонів, як треба допомагати особливим дітям отримувати якісні знанняв гарних умовах. Участь у проекті з розвиткуінклюзивної освіти беруть п'ять областей, але ресурснакімната у Петриківській школі - найперша. Це зразок, який буде впроваджуватись в інших регіонах", - зазначила дружина Президента України Марина Порошенко.

Ресурсна кімната створена за європейськимистандартами та адаптована до українських реалій. Подібні приміщення функціонують у навчальнихзакладах США, Норвегії, Данії, Литви та Молдові, а тепер їх перевагами користуватимуться четверо учнів з особливими потребами Петриківської школи.

"Нарешті діти з особливими потребами отрималиможливість відвідувати звичайні школи. Ми розуміємохвилювання цих дітей та їхніх батьків, тому робимовсе, щоб зробити навчання максимально комфортним. Окрім ресурсної кімнати, цьогоріч відкриваємомедіатеки у 50 школах області. Тут можна позайматисяз корекційним педагогом, почитати, посидіти в Інтернеті, відпочити, поспілкуватися з однолітками. Одну з таких кімнат облаштували в Петриківськійшколі. Загалом в області працюють вже майже 150 інклюзивних шкіл, де навчаються близько 400 дітей", – розповів Валентин Резніченко.

Щоб діти навчалися в комфортних умовах, Петриківську школу відремонтували уперше за 87 років, замінили всі комунікації, встановили нові вікна, утеплили фасади. Загалом цьогоріч команда Валентина Резніченка реконструює в області 25 шкіл.

 

Наступна публікація