Маріуполь оговтується після обстрілів: городяни ремонтують оселі, а 40 поранених борються за своє життя

Дата публікації
Маріуполь оговтується після обстрілів: городяни ремонтують оселі, а 40 поранених борються за своє життя

Спалені від обстрілів бойовиків автомобілі в Маріуполі / olex-kurinniy.livejournal.com

У місті організували переселення людей із зруйнованих будинків, а волонтери розгорнули пункт допомоги.

Сотні людських трагедій, крики поранених і моторошні нерухомі тіла. Маріуполь ще довго не зможе оговтатись від нелюдської і позбавленої усякого сенсу кривавої атаки. Скалічені і вбиті діти. Загиблі чоловіки, матері, сестри і сини. Знищені посеред зими житла. Розірвані родини.

100 мільйонів гривень нарахувала лише матеріальних збитків міська адміністрація. Маріупольська самооборона спільно з мешканцями міста рятують усе, що можна врятувати і допомагають кому здатні. У соцмережах просять усіх привозити ліки для поранених і здавати кров.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

В мешканки Маріуполя Ірини - посічені осколками ноги і травма голови. Вона не хоче показувати своє обличчя і ледь згадує учорашній ранок. У момент обстрілу з "Градів" Ірина гуляла з дворічною донечкою Зоєю. Пам'ятає, як впала коляска, як підкосилися ноги, як опинилася на землі, як невідомий чоловік посадив її в машину і відвіз у лікарню. Зою з того часу Ірина не бачила.

"Якісь жінки, які проходили поруч, забрали її з вулиці. Бо я лежала (поранена). Візочок перекинула, щоб на неї нічого не потрапило. Злякалася, куди дитину забирають", - згадує Ірина.

Розшукав дівчинку тато. Вона весь час запитує, чи мама не померла. Хоч трохи її страх проходить тільки, коли ми показуємо їй невеличке відеопривітання від мами.

Маріупольці не можуть прийти до тями після трагедії

Маріупольці не можуть прийти до тями після трагедії

Після перегляду кадрів з мамою, стискаючи нову іграшку — мікрофон — дворічна Зоя сміливо йде до лікарняної палати. Зустрічає найріднішу людину і знов лякається. Хворою свою маму вона ще ніколи не бачила. Але вже за мить дитина оговтається, обійме і поцілує її.

Іншого мешканця Маріуполя Миколу обстріл застав у гаражі. Він впав. Потім піднявся. Сів у машину і поїхав геть з мікрорайону. І лише від'їхавши за кілька кілометрів, зрозумів, що кістка на нозі роздроблена. Повний черевик крові. Але сьогодні вже все добре. Просто з лікарняного ліжка він керує процесом скління вікон у власній квартирі.

Плівкою, фанерою і навіть скотчем нині на Східному масиві Маріуполя ремонтує своє помешкання чи не кожна родина.

Зруйнована квартира ще одну мешканку міста не цікавить. Учора зранку вона благала знайти свого чоловіка. Запитувала про його долю в лікарів, сусідів і випадкових перехожих. Сьогодні вона його знайшла - в списках загиблих.

За добу після трагедії у місті організували переселення у санаторії, школи і дитячі садки. Волонтери в обстріляному мікрорайоні розгорнули пункт допомоги. Тут роздають бутерброди і наливають чай. Всім охочим видають ковдри, шкарпетки і навіть білизну.

Ринок, кілька крамниць, шкіл, дитячих садочків і тисячі квартир у півсотні будинках. За дивним збігом обставин у житловому масиві Східний снаряди не зруйнували лише одну споруду - церкву. Попри те, що храм стоїть лише за кілька метрів від епіцентру вибухів, у ньому вціліли і стіни, і дах і всі вікна.

Близько 40 поранених жителів Маріуполя нині балансують на межі життя і смерті. Серед них є і діти.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Українці у день жалоби запалили свічки у пам’ять за загиблими у Маріуполі

Українці у день жалоби запалили свічки у пам’ять за загиблими у Маріуполі

Наступна публікація