Маріупольські лікарі заразили на СНІД трьох немовлят

Чотири роки тому в Маріуполі кров ВІЛ-інфікованої людини потрапила до дитячої лікарні.

В Маріупольському суді розпочалося чергове слухання у справі про зараження новонароджених дітей вірусом імунодефіциту людини.

Інцидент стався ще у 2005 році, коли заступник головного лікаря станції переливання крові пропустила кров людини з підозрою на ВІЛ у дитячу лікарню. Але справа тягнеться досі. У 2006 році суд виправдав лікарку, але за позовом батьків Апеляційний суд відправив справу на дорозслідування.

Наразі лікарка знову на лаві підсудних. Її звинувачують за двома статтями Кримінального кодексу - службова недбалість та неналежне виконання службових обов'язків, що спричинило зараження на ВІЛ трьох дітей.

Суд називають дуже складним: недосконалі посадові інструкції, велика кількість свідків – їх у справі майже 30 – та великий обсяг робіт, експертиз і фактів, які треба проаналізувати.

"Наше правосуддя, виходячи з практики, дуже рідко засуджує, виносить звинувачувальний вирок лікарям. Тому справа є дуже складною", - зазначив суддя Жовтневого райсуду Маріуполя Євген Чаку.

Натомість захисник потерпілих цю справу юридично складною не вважає.

"Вина заступника головного лікаря Маріупольської станції переливання крові – вона є очевидною, як на мене, вона є доведеною слідством. Однак, що є складним, що потерпілі протягом чотирьох років ходять по інстанціям. А насправді це не їх обов'язок, вони не мають ходити і щось випрошувати у держави", - наголошує адвокат Тетяна Бордуніс.

Сама ж лікарка винною себе не визнає, навпаки, вважає жертвою системи. По закінченні слухання від спілкування на камеру вона та адвокат відмовились.

Батьки висунули позов до медиків на відшкодування моральної шкоди у 10 тисяч гривень щомісячно пожиттєво. Адже відколи дітей заразили вірусом імунодефіциту доля трьох новонароджених, яким тепер уже по 4 роки, змінилась назавжди.

Наступні слухання призначили на серпень. Тоді планують заслухати свідків.

Більше про слухання у справі заражених на ВІЛ дітей дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Українські підлітки – в центрі епідемії СНІДу

У Франції онкохворій видалили не ту нирку. Лікар переплутав ліво і право

Вчені знайшли ефективний метод лікування ВІЛ

В Ужгородському пологовому будинку спалах інфекції: хворі 7 немовлят

ВідеоЛікарі заразили немовлят на ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: