Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Маріупольський суд поскаржився на тиск з боку депутатів та громадськості через справу Колмогорова

Судді запевняють, що виносили рішення, ґрунтуючись на законах, а не особистій симпатії до якоїсь із сторін спору.

Приморський районний суд Маріуполя, який засудив прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років позбавлення волі, поскаржився до Вищої ради правосуддя на тиск.

Про це повідомляє місцеве видання 0629.

Судді поскаржилися на тиск з боку народних депутатів, журналістів і громадськості та вимагають, щоб вони припинили "втручання у здійснення правосуддя".

ВідеоЗасудженого на 13 років прикордонника суд відпустив з-під варти

В якості прикладів такого тиску суд навів дії депутата від "Блоку Петра Порошенка", який написав заяву до СБУ з вимогою перевірити суддів на сепаратизм. Також він вимагав ревізії всіх їхніх судових рішень, ухвалених з початку 2014 року, на предмет відповідності закону.

Інший депутат від "Народного фронту" підтримав вимоги свого колеги і назвав маріупольських суддів "ватниками", йдеться у зверненні.

Також суд повідомляє, що у соціальних мережах з'явилися заклики до розправи над суддями та знищення будівлі суду.

Приморський суд Маріуполя підкреслив, що прикордонник Колмогоров отримав наказ перевірити авто, а не стріляти. Крім того, вбивство сталося в 40 км від лінії розмежування і не на блок-посту. У суді також заявляють, що загибла не представляла загрози ні підсудному, ні суверенітету, ні обороноздатності України. Також немає доказів причетності постраждалих до сепаратистів, відзначають в суді. Служителі Феміди запевняють, що при винесенні рішення керувалися виключно законами, а не особистими симпатіями до якої-небудь сторони спору.

У завершенні скарги маріупольські судді просять від Вищої ради правосуддя прийняти відповідні заходи і не допустити тиску на них.

Нагадаємо, 6 листопада, Вищий спецсуд з розгляду кримінальних і цивільних справ відправив на перегляд справу Сергія Колмогорова, засудженого до 13 років ув'язнення за вбивство людини на посту 2014 року. А також звільнив його з-під варти.

Прикордонника звинувачували у вбивстві жінки, яке сталося у вересні 2014 року. Тоді прикордонники, серед яких був і Колмогоров, розстріляли з автоматів автомобіль Skoda на околиці Маріуполя, який, начебто, подавав дивні сигнали фарами у бік моря. Пасажирка авто загинула.

Залиште свій коментар

Вибір редакції