Депутати налітали й набалакали на мільйон гривень понад норми

Серед лідерів депутатського марнотратства - регіонал Василь Кисельов, бютівець Володимир Лемза та нунсівець Андрій Парубій.

Управління справами Верховної ради провело аналіз витрат депутатів за 7 місяців 2009 року. Виявилось, що багато народних депутатів перевищили норми витрат по деяких депутатських пільгах - перельотах і телефонних переговорах.

Так, згідно розпорядженню регламентного комітету Верховної ради, на рік кожному депутату повинні компенсувати телефонні розмови на суму не більше 5 тис. грн. Проте частина депутатів не вкладаються в цю норму. Зокрема, депутат Сергій Ківалов вже "проговорив" 12 тис. грн.

Також у трійці "чемпіонів" за тривалістю телефонних переговорів з країнами ближнього і далекого зарубіжжя значаться нунсівець Станіслав Аржевітін і бютівець Сергій Осика. Вони подарували "Укртелекому" по 9 тис. грн кожен. За ними в рейтингу любителів поговорити йде впливовий "регіонал" Сергій Льовочкін - він "провисів" за вісім місяців 8 тис. грн, а його найближчий соратник - депутат Юрій Бойко - на 500 грн менше. У члена фракції НУ-НС Анатолія Матвієнка такі самі показники.

Набагато більших втрат бюджет зазнав від авіаперельотів народних депутатів. З торішнього списку цього року до "табору марнотратів" перекочували лише нунсівці Андрій Парубій, Олександр Клименко, Ярослав Кендзьор і регіонал Сергій Ківалов. Минулого року чемпіоном з польотів був Клименко. Він налітав до Донецька і назад на 117 тис. грн. Цього року за 8 місяців парламентарій витратив на авіаквитки вже 69 тис. грн.

За кількістю зльотів і посадок відзначився бютівець-одесит Володимир Лемза. Він з початку року злітав до Одеси і назад 53 рази при нормі 4 польоти на одного депутата. Через нього Верховна рада тепер винна авіакомпаніям 80,5 тис. грн. Проте сам Лемза з цього приводу не дуже засмучується. "Ви мене якраз застали за купівлею авіаквитка, але я не бачу в тому, що я часто літаю в округ, нічого крамольного", - наголосив він. У тому ж напрямку літає і його політичний опонент з Партії регіонів Сергій Ківалов. Він літав на батьківщину за державний рахунок всього 38 разів за 7 місяців. За це управлінню справами Верховної ради потрібно викласти 57 тис. грн.

Соратник Ківалова по партії Василь Кисельов також надає перевагу літакам. З початку року на польоти до Криму і назад він витратив 71 тис. грн. "Нунсівець" Андрій Парубій вже другий рік поспіль значиться в списку завзятих авіапасажирів. І якщо за весь 2008 рік він налітав до Львова 65 тис. грн, то за січень-липень цього року до цієї суми додалося ще 70 тис. грн. Ярослав Кендзьор, що літає в тому ж напрямку, має борг у 60 тис. грн. Його земляк з БЮТ Степан Курпіль також заборгував авіакомпаніям 44 тис. грн. Він пояснив свої польоти виключно виробничою необхідністю. "Я не літаю в особистих цілях, а тільки в громадських - їжджу в свій округ у Львові, де мені потрібно бути щотижня", - говорить парламентарій. Крім того, він не вважає авіаперельоти якимсь благом для депутата. "Хіба це пільга? Це необхідність!" - вигукує він, вимагаючи від керівництва парламенту "встановити нормальні ліміти" на польоти.

Також не збирається літати менше і "регіонал" з Донецька Владислав Лук’янов. "Я не знаю, що потрібно зробити, щоб зменшити кількість польотів, адже я літаю виключно по роботі", - підкреслив він. Лук’янов дав можливість заробити на бюджеті компанії "Донбасаеро" 51 тис. грн.

Член регламентного комітету Валерій Камчатний стверджує, що у комітету немає можливості покарати депутатів-марнотратів. "Ми можемо лише звернутися у фракції з проханням стримати свої апетити, посилаючись на скрутне фінансове становище парламенту. Інших важелів впливу немає, адже в законі про статус народного депутата обмежень на авіаперельоти не встановлено", - наголосив він. Проте, як показала практика торішніх звернень регламентного комітету у фракції, заклики до економії не принесли потрібного результату. Якщо одні депутати припиняють зловживати держкоштами, то їх змінюють інші.

Читайте також:

За блокування ВР у депутатів відбиратимуть зарплати

Регіонали не знімають блокаду парламентської трибуни

Регіонали не пускатимуть Литвина на роботу, щоб не піарився

Литвин: ПР і БЮТ поновили "переговори на двох"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: