Марокко видаватиме українцям групові візи

Україна та Марокко сьогодні досягли ряду домовленостей щодо співпраці в туристичній, економічній, науковій і культурній сферах.

Могаммед Бенаісса (Фото: www.maec.gov.ma)
Міністри економіки та закордонних справ України домовлялися про співпрацю з Марокко з міністром закордонних справ цієї країни - Могаммедом Бенаіссою. (Фото: www.maec.gov.ma)

Україна й Марокко домовилися про видачу групових туристичних віз українцям.

Про це на прес-конференції повідомив міністр закордонних справ Арсеній Яценюк після зустрічі з міністром закордонних справ Марокко Могаммедом Бенаіссою.

Зі слів Яценюка, Марокко видаватиме українцям не індивідуальні туристичні візи, а загальні візи на всю групу.

"Це істотне спрощення для українських громадян, по-друге, це істотне здешевлення", - сказав Яценюк.

Крім того, Україна й Марокко домовилися почати двосторонні консультації щодо подальшого візового режиму для власників дипломатичних і службових паспортів, аби зрештою прийти до зняття візового режиму як такого.

Яценюк також повідомив, що Україна хоче поглиблювати двосторонню співпрацю з Марокко. З його слів, Марокко - дуже перспективна країна для України. 


Яценюк наголосив, що Україна має шукати нові ринки не в США й не в Європі, а насамперед в Африці.

Міністр повідомив, що він домовився з марокканським міністром про створення комісії зі співпраці. "Це комісія, що буде охоплювати всі аспекти нашого двостороннього співробітництва", - сказав Яценюк.

Яценюк також повідомив, що не виключає проведення двосторонніх консультацій щодо військово-технічного співробітництва.

Під час зустрічі сторони обговорювали глобальні й заморожені конфлікти. "Ми оцінюємо Марокко як центр стабільності в африканському регіоні і як країну, що може створювати таку стабільність і для інших країн регіону", - сказав Яценюк. 

Україна й Марокко також підписали угоду про створення міжурядової комісії з питань торгово-економічної, науково-технічної та культурної співпраці, повідомляє УНІАН.

Анатолій Кінах на брифінгу для журналістів після підписання документа зауважив, що Україні в співпраці з Марокко потрібно збільшити інвестиційну складову. У двосторонній співпраці Україну цікавлять виробництво фосфорних добрив і сфера транспорту. Марокко, за словами Анатолія Кінаха, планує будувати великий морський порт у басейні Середземного моря, і українські фахівці зацікавлені брати участь у цьому проекті.

Кінах також спрогнозує збільшення товарообігу України й Марокко до 200 млн. доларів цього року. Про це повідомляють "Українські новини” з посиланням на самого міністра економіки. "Ми можемо вийти на 200 млн. доларів товарообігу", - сказав він.

За даними Мінекономіки, за січень-травень 2007 товарообіг між Україною й Марокко становив 84,6 млн. доларів, що на 35% більше, ніж за аналогічний період 2006 року. Міністерство не уточнює обсяг товарообігу між двома країнами за 2006 рік у цілому. 

Марокко (Фото: ww.morocco-all.com)
Тепер українським туристам буде набагато простіше отримати візу до Марокко, адже її надаватимуть відразу всій туристичній групі. (Фото: ww.morocco-all.com)

Крім того, Україна й Марокко домовилися про співпрацю в сфері туризму. Відповідну угоду між урядами підписали міністр закордонних справ Арсеній Яценюк і міністр закордонних справ Марокко Могаммед Бенаісса.

Сторони домовилися зміцнювати співпрацю в сфері туризму відповідно до законодавства кожної з країн.

Відповідно до угоди, Україна й Марокко активізують туристичні обміни між країнами, для чого будуть сприяти співпраці між органами виконавчої влади в сфері туризму, підприємствами, організаціями й асоціаціями сфери туризму своїх країн.

Україна й Марокко також мають намір зміцнювати співпрацю в рекламно-інформаційній сфері, зокрема, шляхом організації туристичних виставок, прес-турів та інших рекламних акцій.

З метою збільшення міжнародних туристичних потоків країни задіють відповідні органи виконавчої влади, національні транспортні компанії й фахівців сфери туризму до загальної діяльності для просування туристичного продукту своїх країн на території держави іншої сторони. Також здійснюватиметься обмін досвідом з підготовки кадрів у сфері туризму.

Сторони також домовилися координувати міжнародну діяльність, зокрема, в межах відповідних міжнародних організацій.

Угоду підписано терміном на 5 років, її дія автоматично триває в наступний період 5 років, якщо сторони не повідомлять один одному про намір припинити її дію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: