Масова вакцинація від грипу стартує в грудні

Всесвітня організація охорони здоров'я готова надати в грудні перший транш вакцини обсягом 100 тисяч доз.

Міністр охорони здоров'я Василь Князевич прогнозує, що масова вакцинація від грипу розпочнеться в Україні у найближчі тижні. "У грудні реально можна почати вакцинацію", - сказав міністр на брифінгу в Кабміні.

Він також зазначив, що, відповідно до домовленостей із Всесвітньої організації охорони здоров'я, вона готова надати в грудні перший транш вакцини обсягом 100 тисяч доз.

Князевич повідомив, що за доручення уряду на засіданні Кабміну в середу вніс проект листа ВООЗ про прохання надати Україні вакцину, однак воно ще не затверджено.

Він підкреслив, що вакцинація є добровільною справою громадян. Зокрема міністр зазначив, що сам не вакцинувався.

У свою чергу головний санітарний лікар Олександр Біловол повідомив, що Кабінет міністрів 25 листопада затвердив план імунізації населення проти грипу на 2009-2010 роки. Відповідно до цього плану визначені основні групи ризику захворюваності на грип.

"На сьогодні був затверджений план заходів щодо імунізації населення на умовах одночасної циркуляції сезонного й пандемічного вірусів в 2009-2010 роках", - сказав Біловол.

Нагадаємо, 24 листопада президент Віктор Ющенко повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров'я надасть Україні 5 мільйонів доз вакцини для профілактики пандемічного грипу.

У свою чергу, ВООЗ готова надати безкоштовно 5 мільйонів доз вакцини від свинячого грипу, якщо Україна не буде проводити її клінічних досліджень.

Крім того, ВООЗ вимагає на урядовому рівні відмовитися від будь-яких претензій до виробника вакцини, у випадках, якщо вона комусь нашкодить.

Водночас, Міністерство охорони здоров'я оцінює потреби України у вакцині у 15,3 млн доз. З них 1 млн 45 тисяч доз пропонуєть розповсюдити серед працівників сфери охорони здоров'я, 530 тисяч - серед вагітних жінок, 7 млн 928 тисяч - серед дітей віком після 6 місяців.

Решту доз МОЗ пропонує розподілити серед хворих на цукровий діабет, бронхіальну астму, а також серед студентів медичних вузів.

Читайте також:

Тимошенко попередила, що українці вмиратимуть від грипу через депутатів

Свинячий грип може виявитися найбільшою аферою сучасності

ВООЗ вимагає від України прийняти вакцину від грипу без перевірок

Кількість жертв епідемії грипу наблизилася до 400 людей

ВідеоМасова вакцинація від грипу стартує в грудні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: