Масове отруєння у Сумах: у госпіталізованих дітей виявлено стафілокок

Групове захворювання учнів школи №6 на гостру кишкову інфекцію викликав золотистий стафілокок, а джерелом інфекції стали працівники харчоблоку.

Збудником захворювання 24-х школярів у місті Суми став стафілокок. Про це у вівторок, 26 квітня, під час брифінгу за результатами бактеріологічних досліджень повідомив головний державний санітарний лікар Сум Олександр Черняк.

"Групове захворювання учнів школи №6 на гостру кишкову інфекцію викликав золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus), а джерелом інфекції стали працівники харчоблоку", - повідомив Черняк.

За його інформацією, епідеміологічним чинником інфікування стали готові страви, які вживали 20 квітня хворі в шкільній їдальні - салат із капусти та ковбаса варена (лікарська), а лабораторно підтверджено, що носієм цього збудника були двоє працівників харчоблоку й прибиральниця навчального закладу. Внаслідок цього і відбулося масове захворювання дітей.

"Це умовно-патогенна інфекція, носієм якої є велика кількість людей, які навіть не підозрюють про її наявність. За умови накопичення значної кількості патогенної флори й за певних умов відбувається інтоксикація організму, що призводить до захворювання. Як відбулося забруднення їжі, ми ще сказати не можемо, але зараз ми фактично не сумніваємося, що це один і той самий вид стафілокока", - зазначив Черняк.

На його думку, до виникнення захворювання призвів "збіг обставин і людський чинник".

Нагадаємо, у період із 20 по 23 квітня у Сумах було госпіталізовано 24 учні школи № 6 із симптомами гострого харчового отруєння. За матеріалами обласної санітарно-епідеміологічної станції директор Сумською школи №6 була оштрафована, а матеріали обласної СЕС про групове захворювання учнів із результатами лабораторних досліджень, направлені в прокуратуру.

Читайте також:

У Сумській школі вирує невідома інфекція, шпиталізовано 19 школярів

У Донецьку вже 60 дітей захворіли на кишкову інфекцію після вживання сиру

У Донецьку з кишковою інфекцією госпіталізовано вже 48 дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: