Масове отруєння в таборі на Прикарпатті: кількість госпіталізованих значно зросла, перевірка виявила численні порушення

Масове отруєння в таборі на Прикарпатті: кількість госпіталізованих значно зросла, перевірка виявила численні порушення

Фото: Unsplash

У закладі, де отруїлися діти, виявили численні порушення.

У селі Яблуниця Івано-Франківської області, де у літньому таборі сталося масове отруєння дітей, кількість потерпілих зросла до 18 осіб. Напередодні, до лікарні з отруєнням потрапило ще дев’ять людей.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області.

Встановлено, що всього у таборі перебували на відпочинку 215 дітей віком від 6 і до 16 років, а також дорослі – 22 батьків та 11 тренерів з Харківської, Чернігівської, Сумської, Вінницької і Київської областей.

Під час госпіталізації вони скаржилися на загальну слабкість, температуру 37-37,6°С, нудоту, кількаразову блювоту, болі в животі, проноси. Усі вони заїхали до дитячого спортивного табору 17 липня. Усі хворі наразі у задовільному стані.

"Станом на 8:00 год. 23 липня 2021 року всього госпіталізовано 18 осіб, з них 16 дітей до 16 років. Всі потерпілі в задовільному стані", - сказано в повідомленні.

В лагері триває епідрозслідування та вже здійснено позапланові заходи контролю у сферах санітарно-епідемічного благополуччя населення та законодавства про безпечність харчових продуктів, під час яких встановлено 62 порушення, що могли призвести до виникнення спалаху.

Зокрема, цей заклад не входить до обласної мережі закладів відпочинку та оздоровлення дітей, у нього відсутні спеціальні медичні довідки, про заїзд дітей місцеву владу за 10 днів не повідомили.

Крім того, будівлі закладу в окремих приміщеннях не відповідають вимогам санітарних норм, а стіни і стеля в тріщинах, штукатурка місцями відпадає, двері та вікна пошкоджені. Також всі житлові приміщення та їдальні не прибираються регулярно та не якісно; не проводиться підмітання вологим способом, обмітання павутиння, видалення пилу, протирання меблів, радіаторів, підвіконь тощо.

Встановлено, що не дотримуються правила миття обладнання та інвентарю. А кулінарна обробка харчових продуктів, технологія приготування страв проводиться з порушеннями, недостатньо технологічного обладнання,

Наразі готується розпорядження про тимчасове припинення роботи закладу терміном на 10 днів до усунення виявлених порушень.

Нагадаємо, 16 липня із отруєнням з табора госпіталізували п'ятьох підлітків.

Повʼязані теми:

Наступна публікація