Масове тестування українців: імунолог розповів про важливість скринінгу

Масове тестування українців: імунолог розповів про важливість скринінгу

Фото: Associated Press

Щоб мати достовірні дані про наявність антитіл, потрібно мати вибірку.

Масове тестування українців на антитіла короновірус може допомогти швидше закінчити карантин.

Таку думку в ефірі ТСН.19:30 висловив імунолог Федір Лапій.

"Для того, щоб ми були спокійні щодо COVID-19, імунітет повинні набути близько 65-70% осіб. Ми повинні зрозуміти, скільки українців мають імунітет, щоб робити більш чіткі прогнози. Зокрема, і щодо карантину", - каже фахівець.

Імунолог пояснив, що йдеться про скринінгові тестування: щоб мати достовірні дані, потрібно мати вибірку. До слова, французькі науковці оприлюднили інформацію, що лише 6% їхніх громадян мають антитіла до COVID-19.

Кого почнуть тестувати першими, мають вирішити в уряді. Як приклад, фахівець привів Чехію. "Там ухвалили рішення, що будуть тестувати певні категорії населення за відповідними спеціальностями для того, щоб говорити: ці люди мають право виконувати свої обов'язки. Приміром, лікарі", - зауважив Федір Лапій.

Імунолог розповів, чи є доречним в Україні масове тестування на антитіла

Імунолог розповів, чи є доречним в Україні масове тестування на антитіла

Який імунітет до коронавірусу, говорити зарано, наголошує науковець. "Ми маємо справу з вірусом від грудня. Утім, дані, які ми маємо наразі, не дають говорити про нестійкість імунітету. Навіть, попри мутацій вірусу,  вони дають перехресний імунітет", - пояснив інфекціоніст.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація