Масове зараження медиків у лікарні Рівного: у поширенні коронавірусу звинуватили керівника закладу

Масове зараження медиків у лікарні Рівного: у поширенні коронавірусу звинуватили керівника закладу

Фото: УНІАН

COVID-19 підхопили понад 80 медпрацівників.

У спалаху коронавірусу в Рівненській обласній лікарні, де COVID-19 заразилися понад 80 медичних працівників, звинуватили керівника закладу Івана Зиму.

Такого висновку дійшли члени комісії, які займалися розслідуванням обставин спалаху захворювання в  лікарні, повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Головного лікаря Івана Зиму за порушення санітарно-епідемічного режиму притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 

У рішенні комісії зазначається, що у медичному закладі були несвоєчасно проведені організаційні заходи щодо запобігання поширенню COVID-19. Зокрема, йдеться про внутрішньолікарняне поширення інфекції, оскільки найбільше лікарів з коронавірусом виявили у відділеннях анестезіології, інтенсивної терапії, мікрохірургії вуха та сурдоневрології, гнійної хірургії, проктології, центрі ортопедії та травматології, торакальної хірургії лікарні.

Інфекція стрімко ширилася, оскільки несвоєчасно було закриття цих відділень на карантин. "Поширення інфекції серед середнього та молодшого медичного персоналу відбулось за недостатнього контролю зі сторони головної медсестри за дотриманням санітарного режиму в закладі. Несвоєчасно розпочато обстеження працівників відділень методом ПЛР-діагностики", - йдеться у результатах розслідування. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Спалах коронавірусу в обласній лікарні: у Рівненській області 42 лікарі підхопили недугу

Спалах коронавірусу в обласній лікарні: у Рівненській області 42 лікарі підхопили недугу

 

Наступна публікація