Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Масові навали метеликів, які заполонили більшу частину України, трапляються раз на десятки років - зоолог

Появі сотень тисяч метеликів посприяла погода.

В Україні спостерігається нашестя метеликів. Останні кілька діб вони повсюди - залітають до осель, офісів, крамниць, ба навіть автомобілів. Науковці кажуть, що одночасна поява стількох метеликів буває лише один раз на кілька десятиліть. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Раптова та масова поява метеликів на вулицях столиці потішила і дітей, і дорослих, спричинивши хвилю дописів у соцмережах і фактично негласний конкурс на краще фото чи відео.

ВідеоМетелики заполонили Київ

Кияни масово викладають у Мережу фото та відео великої кількості метеликів. Вони зграями сидять біля під'їздів, залітають в офіси та магазини. Таку навалу ентомологи пояснюють сприятливими погодними умовами. Науковці кажуть, що одночасна поява стількох метеликів буває лише один раз на кілька десятиліть.

Метелики заполонили Київ

Цей метелик називається сонцевик чорно-рудий. Завідувач відділу комахознавства Інституту зоології НАНУ Валерій Корнєєв твердить, що появі сотень тисяч метеликів посприяла погода: спочатку була холодна весна, потім різко потеплішало.

"Вони поспішали, відкладали яйця в один день і так само дружно вийшли з них метелики, коли з'явився найперший дощ", - каже він.

Вчений твердить - бурхлива реакція людей зрозуміла, адже масові навали метеликів трапляються рідко і переважно у лісових та лісостепових зонах.

"Такі масові спалахи трапляються раз в 10 років, в 20 років. Вони їдять нектар, але більше вони полюбляють, скажімо, сік гнилих грушок", - розповідає Корнєєв.

Сонцевик чорно-рудий, який  окупував більшу частину України, за словами зоолога - дуже стійкий вид, тривалість життя якого становить понад рік. Тож милувати людське око і потерпати від сачків метелики можуть  аж до холодів.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції