Масовий підвіз до дільниць: у Запоріжжі попереджено спробу фальсифікації місцевих виборів

Масовий підвіз до дільниць: у Запоріжжі попереджено спробу фальсифікації місцевих виборів

Правоохоронці перевірили інформацію і встановили, що координацію дій здійснював 29-річний житель Запорізької області.

У Запоріжжі поліція виявила масовий факт подання виборцями неправдивої інформації. Понад 400 людей на одній дільниці вирішили змінити місце голосування.

Про це повідомила Нацполіція Запорізької області.

До поліції надійшло повідомлення про факт масового підвозу громадян до Запорізького відділення ведення реєстру виборців. Вони начебто хотіли змінити  виборчу адресу.

Правоохоронці перевірили інформацію і встановили, що координацію дій здійснював 29-річний житель Запорізької області. Він пообіцяв учасникам грошову винагороду. 

"На місці події працівники поліції встановили, що з 5 вересня в Запорізькому відділенні ведення реєстру виборців свої виборчі адреси змінили понад 400 мешканців міста,  76 з яких прибули до вказаного відділення 9 вересня.  Правоохоронці провели опитування громадян, які перекбували в приміщенні. Вони пояснили, що бажають змінити виборчі адреси з основного місця мешкання в місті Запоріжжі до інших населених пунктів, розташованих на території Запорізького району.  Однак, всі опитані називали непереконливі та плутані причини своїх дій", — повідомили у поліції.

За якого кандидата необхідно буде віддати свій голос, учасникам фальсифікації не повідомлялося. Цю інформацію їм повинні були донести безпосередньо перед голосуванням.

"Наразі слідчим відділом Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158 Кримінального Кодексу України (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців)", — зазначили у поліції. 

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру як організатору незаконних дій у скоєнні кримінального правопорушення, так і громадянам, які  надали неправдиві відомості до органу ведення Державного реєстру виборців

Нагадаємо, що у українців залишився лише сьогоднішній день, 10 вересня, щоб змінити "виборчу адресу" і мати можливість проголосувати на майбутніх місцевих виборах, які призначено на 25 жовтня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів