Масштабна операція СБУ паралізувала імпорт товарів в Україну

Через великомасштабну операцію СБУ паралізувалася робота портів Одеси та Іллічівська.

Імпорт споживчих і промислових товарів в Україну паралізований через масштабну операцію СБУ у портах Одеси та Іллічівська.

Найбільші порти Одеси та Іллічівська забиті вантажними судами, більше 5 тис. контейнерів станом на 15 вересня стоять тільки в Одеському порту.

Офіційна причина - великомасштабна операція СБУ спільно з Митною та Прикордонною службами по боротьбі з контрабандою, яка почалася 20 серпня, пише газета "Дзеркало тижня".

За даними видання, тисячі українських промислових підприємств, торговельних мереж та сервісних центрів відчувають гострий дефіцит імпортних поставок.

Збитки вітчизняного бізнесу через необхідність оплачувати портам перебування на їх території вантажів, а експедиторським фірмам - застій вантажних фур і контейнерів складають за минулі три тижні мільйони доларів.

Набагато більші збитки бізнес несе на внутрішньому ринку: перебої з поставками товарів сезонного попиту, з комплектуючими і сировиною для промисловості завдають збитку, який в масштабі країни просто не можна визначити, констатує видання.

"Втрати держбюджету колосальні. Ні надходжень від митниці за тисячами видів товарів митного класифікатора. Ні податкових надходжень від імпортозалежних підприємств. За даними джерел у Кабміні, бюджет втрачає в день близько 100 млн грн тільки митних платежів. При цьому уряд не підраховує побічні збитки. Повністю припинено транзит товарів до Росії і Молдови через українську транспортну систему - транзитери пішли в румунську Констанцу і російський Новоросійськ", - пише видання.

На думку ряду імпортерів метою спецоперації СБУ і Держмитниці є "не стільки пошук контрабанди, скільки створення такої ситуації, коли бізнесмени повинні йти в кабінети тих людей, від яких залежить пропуск вантажів, і питати, скільки коштує дозвіл на ввезення".

Читайте також:

У Кабміні розповіли, що буде з цінами на бензин

У Дніпропетровську "люди в чорному" захопили ринок

Податкова визнала, що наповнює бюджет за рахунок простих громадян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: