Масштабна пожежа поблизу фронту у Луганській області: як четверту добу борються з вогнем на передовій

Масштабна пожежа поблизу фронту у Луганській області: як четверту добу борються з вогнем на передовій

Вітер швидко розганяв вогонь уздовж позицій українських захисників.

На сході України горять ліси і села. Рятувальники буквально вибиваються з сил. Велетенська пожежа спалахнула і поблизу лінії фронту у Луганській області. Пожежники, військові та поліція вже четверту добу борються з вогнем на передовій.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Вітер швидко розганяв вогонь уздовж позицій українських захисників. Кілька опорних пунктів вигоріло, один боєць загинув, двоє дістали жахливих опіків. На кількох ділянках українським бійцям навіть довелося відступити. Правоохоронці не відкидають, що це був підпал.

Так, 3 вересня у Станиці Луганській поліцейські готувалися до евакуації жителів. Залишатися там було небезпечно, вогонь накинувся на кілька закинутих будівель.

Від Станиці Луганської сильний вітер роздмухав пожежу в бік українських позицій. Надвечір від диму та полум'я почервоніло сонце.

4 вересня командир підрозділу на псевдо Отаман показав свої позиції. Бліндажі вигоріли, від шаленої температури потріскалася земля, посунулися шанці.

"20 хвилин вигоріло поле, що позаду нас. Було ухвалено рішення людей відвести", - повідомив він.

Одразу після пожежі бійці повернулися на зруйновані позиції. Але навіть під час короткого відступу за бойовиками усе одно уважно стежили.

"Одночасно, коли хлопці відходили, на запасні позиції був висунутий мобільний резерв, який прикрив їхній відхід на бойові позиції. Виконали завдання, ви бачите, наш дух не зламати ніякою пожежею", - розповів військовий на псевдо Мамай.

Схід у вогні: як пожежники, військові та поліція четверту добу борються за українські території

Схід у вогні: як пожежники, військові та поліція четверту добу борються за українські території

А на сусідніх позиціях рятували зброю та набої до останнього. Двоє бійців зазнали жахливих опіків, один боєць задихнувся в бліндажі. Згодом стало відомо, що на іншій ділянці фронту загинуло двоє українських бійців. Вони пробиралися крізь пожежу та підірвалися на міні. Ближче до вечора пожежникам та військовим вдалося оточити вогонь зусібіч, узяти його в кільце. Просто серед поля потужні військові бульдозери проорали захисні смуги, через які вогонь уже не перестрибнув.

5 вересня у штабі із гасіння пожежі залишився тільки керівник та зв'язківці.  Усі підлеглі були на виїзді. Пізно ввечері пожежа несподівано спалахнула в іншому місці.

6 вересня пожежу вдалося локалізувати, але самі вогнеборці не поспішають їхати геть, адже загорітися може будь-де. Та й старі згарища ще димлять.

"Оскільки зараз від 5 до 9 метрів в секунду йдуть пориви вітру, тому ми не можемо передбачити, чи площа збільшиться і буде ліквідація, локалізація", - повідомила речниця управління ДСНС у Луганській області Любов Бугра.

Після вогню ліс перетворився на чорну пустелю. Не залишилося нічого живого на десятки  кілометрів.

Поблизу села Смоляніново вигоріло 5 тисяч гектарів. Ще півтори тисячі - на лінії фронту.

Слідчі шукають винних, лісники рахують шалені збитки.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
924
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація