Масштабна вирубка лісів та вивезення за кордон деревини: в СБУ розповіли про кримінальні провадження

Найбільш резонансним та глобальним злочином у сфері природокористування, які розслідує СБУ, є кримінальне провадження за статтею "Екоцид".

Від початку 2020 року за матеріалами Служби безпеки України було зареєстровано 101 кримінальне провадження через масштабну вирубку та вивезення за кордон державної деревини.

Підозри у цих злочинах висунуто 46 фігурантам, у тому числі й посадовцям різних рівнів. Про це у четвер, 6 серпня, повідомляє пресцентр СБУ.

Зокрема, у завданні шкоди державі на 17,5 млн грн СБУ підозрює чотирьох працівників Куп’янського лісового господарства Харківської області. А у справі про незаконне привласнення державного лісу в Олевському лісовому господарстві Житомирської області до кримінальної відповідальності притягнуто 15 осіб.

"Також Служба безпеки викрила і багатомільйонні махінації службових осіб Гутянського лісового господарства Харківської області та Ясінянського ЛМГ на Закарпатті. Своїми діями вони завдали шкоди державі майже на 40 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, найбільш резонансним та глобальним злочином у сфері природокористування, які розслідує СБУ, є кримінальне провадження за ст. 441 "Екоцид". Справу було розпочато через руйнівні повені на заході країни, що призвели до людських жертв, пошкодження та знищення майна громадян, руйнування інфраструктури регіону.

Також цьогоріч СБУ попередила укладання 5 зовнішніх потенційно збиткових контрактів, втрати за якими становили б понад 12 млн грн.

Чи справді причиною паводків в Україні є вирубка карпатських лісів

Чи справді причиною паводків в Україні є вирубка карпатських лісів

Повʼязані теми:

Наступна публікація