Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Масштабне полум’я в Харкові: історична будівля може обвалитися після шести годин пожежі

Масштабне полум’я в Харкові: історична будівля може обвалитися після шести годин пожежі

Вогнем практично знищено один із корпусів Української інженерно-педагогічної академії.

Майже увесь день рятувальники борються з великим вогнем у центрі Харкові. Надвечір там досі над дахом будівлі стоїть густий стовп диму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після шести годин гасіння вогнеборцям вдалося лише локалізувати полум’я. На місце їх викликали працівники вишу, які відчули запах диму. Коли рятувальники прибули, вогонь уже охопив все горище – це понад півтисячі квадратних метрів. Гасіння ускладнює те, що будівля дуже стара, їй понад 200 років. "Приміщення, перекриття і перегородки – вони дерев'яні, з пустотами, це дає можливість вогню розповсюджуватися в різних напрямках", - пояснив помічник начальника головного управління ДСНС у Харківській області Ігор Лупандін.

Відео У Харкові загорівся один з корпусів Української інженерно-педагогічної академії

Із вогнем рятувальники борються майже весь день, але й досі над дахом будівлі густий стовп диму. Після 6 годин гасіння вогнеборцям вдалося лише локалізувати полум'я. Як розповіли у облдержадміністрації, лише п'ять днів тому в пам'ятці історії працювала комісія, яка виявила численні порушення.

У Харкові загорівся один з корпусів Української інженерно-педагогічної академії

Як розповіли у облдержадміністрації, лише п'ять днів тому в пам’ятці історії працювала комісія, яка виявила численні порушення – там робили неузгоджені ремонти. Наприклад, із порушеннями перекривали дах, через що пожежні довго не могли дістатися до епіцентру загоряння. За даними ТСН, позаторік академія утеплила горище пінопластом та паролоном – і саме ці матеріали могли дати таку високу температуру горіння та дим. "Проводилися ремонтні роботи без попередніх погоджень. Є підозра, що є прибудова, що вона була повністю зруйнована і відбудована без відповідних погоджень", - розповів начальник відділу охорони культурної спадщини Олександр Костін.

Нині гасіння пожежі триває, рятувальники попереджають, що дерев'яні балки та перекриття можуть тліти до ранку. Також є загроза обвалу другого поверху. Коли ліквідація пожежі закінчиться, прогнозувати не беруться, адже гасіння старовинних будівель вважається одним з найскладніших.

Кореспондент ТСН Мар’я Уманська

Залиште свій коментар

Вибір редакції