Масштабне шахрайство: на Одещині викрили коллцентр, який ошукував вкладників банків

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
864

Приблизний щомісячний оборот складав біля 1 млн дол США.

Мешканець Дніпра організував діяльність фіктивного коллцентру та разом зі спільниками, використовуючи клієнтські бази даних Dark Net та психологічні методи впливу, отримували від клієнтів банків персональні відомості для проведення розрахункових операцій.

Про це у четвер, 29 липня, повідомили в Офісі генерального прокурора.

"За даними слідства, учасники налагодили схему з перерахування коштів потерпілих на власні електронні гаманці або на рахунки підконтрольних осіб", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що організатор разом з адміністраторами, коучерами, бухгалтером та службою охорони здійснював підбір персоналу, проводив спеціальні психологічні тренінги та навчання, прописував та опрацьовував сценарії шахрайських схем.

Таким чином ошукували громадян України, Польщі, Білорусі, Молдови Російської Федерації. Приблизний щомісячний оборот складав біля 1 млн дол США.

"Члени групи після навчання та інструктажу діяли за легендою, як працівники банківських установ, а іноді як працівники правоохоронних органів", - розповіли в прокуратурі.

Також в орендованому угрупованням приміщенні, за вказівкою організатора, було створено та обладнано окремі структурні підрозділи – "служба безпеки", "адміністрація", а також "кредитний відділ", які мали окремі приміщення, з необхідними меблями, комп’ютерним та технічним обладнанням, на якому встановлено необхідні комп’ютерні програми та SIP-телефонія.

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури викрито 7 учасників злочинного угруповання за підозрою у шахрайстві з грошовими рахунками вкладників банків (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 1, 2 ст. 255 КК України).

Наразі організатора та учасників злочинного угруповання затримано. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо:

  • Організатори фінансової піраміди B2B Jewelry, яку неодноразово було заблоковано, попалися на нових шахрайствах. СБУ окрім припинення їхньої діяльності, закрила частини із магазинів мережі.
  • Також шахраї вигадали нову схему виманювання грошей в українців, використовуючи логотип та айдентику "Приватбанку".

Нова схема шахрайства: як громадянин Молдови заробляв на довірливих українцях

Нова схема шахрайства: як громадянин Молдови заробляв на довірливих українцях
Наступна публікація