Масштабні пожежі: у Харківській області люди розбирають згарища і рахують збитки

Масштабні пожежі: у Харківській області люди розбирають згарища і рахують збитки

Рятувальникам вдалося локалізувати вогонь.

У Харківській області у Дворічанському районі третій день поспіль борються з величезною пожежею. Там вогонь охопив пів тисячі гектарів хвойного лісу і залишив без осель три десятки людей. Селяни розбирають згарища і рахують збитки. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У дворі 49-річного Володимира Погребняка не залишилось нічого. Хіба що стіни від батьківської хати. Вона і досі тліє. А над згарищем майорить підгорілий український прапор.

"Документи згоріли, зокрема паспорти. Все. Пихнуло так, що страшно, я такого не бачив за 49 років. Ліс, пожежі бачив, а такого - ні", - говорить чоловік.

Пес Тузік зі своїм господарем першу ніч після пожежі провели під деревом біля спаленої оселі.

Такої пожежі в хвойному лісі у Дворічанському районі ще не було. В епіцентрі вогню - невеличке село Гороб’ївка. Вогонь миттєво охопив людські обійстя, бо населений пункт стоїть просто біля лісу. 

Нині рятувальники не дають вогню захоплювати нову територію. Але де інде досі тліє. Пожежні літаки та гвинтокрили один за одним набирають воду в місцевому ставку та скидають її на полум’я.

Рятувальники запевняють: пожежа під контролем. Але гасінню заважає сильний вітер. Зараз тут тліє близько 80 гектарів.

"Наразі розповсюдження вогню призупинено. Зараз ситуація контрольована. І загрози населенню немає", - зазначає Ігор Лупандін, речник ГУ ДСНС у Харківській області.

22 будинки знищені. Тридцятеро жителів опинились просто неба. Погорільцям влада обіцяє по 300 тисяч гривень. Але спершу треба відновити згорілі в оселях документи.

"Ми кожен двір об’їжджаємо, пишемо акти. Ми ж не знаємо, що всередині згоріло. Зі слів жителів, там і холодильники, і телевізори. Сказали, що десь по 200-300 тисяч буде компенсації від держави", - розповідає Микола Тритяк, Тавільжанський сільський голова.

До місцевого будинку культури небайдужі зносять все необхідне для тих, хто втратив житло. Це харчі та вода, одяг і посуд. Люди беруть те, чого найбільше потребують.

Загасити пожежу повністю рятувальники сподіваються за день-два.

Відео У Харківській області селяни розбирають згарища і рахують збитки

У Харківській області у Дворічанському районі третю добу гасять масштабну пожежу. Там у вогні було з півтисячі гектарів хвойного лісу. Полум`я рятувальники зупинили, але сильний вітер не дає остаточно втихомирити стихію. Селяни розбирають згарища і рахують збитки. Деталі – у сюжеті.

У Харківській області селяни розбирають згарища і рахують збитки

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів