Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Масштабну аварію на газопроводі в Сумах спричинила спроба крадіжки металобрухту

У поліції спершу не відкидали навіть диверсії, але все виявилося куди буденніше.

Висота стовпа полум’я при аварії газопроводу в Сумах сягала 30 метрів. Так кажуть очевидці події, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Потім інтенсивність горіння зменшилася, адже подачу блакитного палива в трубі перекрили. Газу в трубі майже метрового діаметру було дуже багато, а розподільча мережа високого тиску завдовжки сягає 13 кілометрів. "Займання – під землею. Це колодязь глибиною п’ять метрів", - пояснила речниця ПАТ "Сумигаз" Анастасія Шимаріна.

ВідеоУ Сумах добу не могли загасити масштабну пожежу на розподільчому газогоні

Стовп вогню над газовою трубою сягав кількох десятків метрів. Наразі відомо про одного загиблого чоловіка. Через пожежу низка сіл залишилася без газу, ще в кількох – понизили тиск, а "Сумихімпром" - перевели на резервну газомережу. 

У Сумах добу не могли загасити масштабну пожежу на розподільчому газогоні

У поліції одразу не готові були назвати точну причину пожежі, але припускали, що без втручання сторонніх осіб не минулося. "Розглядається версія втручання в магістральні газопроводи. Диверсії, звичайно, не відкидаємо", - заявив керівник сумського міського відділу поліції Павло Карабута.

Пожежу загасили через 17 годин після займання. Після цього слідчі нарешті почали обстежувати місце події. Перший висновок експертів: трубу та вентиль хтось намагався спиляти, і робив це в колодязі на 5-метровій глибині. "Спроба за допомогою газозварки відрізати цей запираючий пристрій", - пояснив Карабута.

За інформацією поліції, постраждалий від опіків 73-річний чоловік помер удома, куди втік і боявся викликати швидку зі страху відповідальності. "Від больового шоку. Тілесні ушкодження у вигляді опіків тіла під час проведення цих газозварювальних робіт. Тобто, спроби крадіжки металобрухту", - констатував представник поліції.

Внаслідок надзвичайної події без газу лишилися один із районів міста та сім прилеглих сіл. Відновлення подачі палива людям доведеться чекати щонайменше тиждень. "Коли ми з’ясуємо, як вплинула пожежа на засувку, скоріш за все, доведеться замінювати цю засувну арматуру. А це займе не один день, тому просимо поставитися з розумінням", - пояснила речниця підприємства.

Через аварію на газогоні підприємство "Сумихімпром" уже перевели на резервну мережу. Газовики підраховують збитки, а поліція розшукує спільників загиблого мисливця за металом. Правоохоронці вважають, що без сторонньої допомоги той обійтися не міг.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції