Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Матері Кольченка погрожував чиновник з Челябінської області, де утримують політв'язня

Голова громадської наглядової комісії телефонував жінці з провокаційними заявами.

Голова громадської наглядової комісії у Челябінській області, де у колонії незаконно утримують українця Олександра Кольченка, Василь Катане погрожував матері політв’язня Ларисі.

Про це повідомив правозахисник із Челябінської області Микола Щур у коментарі "Громадському".

Такі наглядові комісії у Росії створені для " контролю за дотриманням прав людини у місцях позбавлення волі", фактично члени комісії нічим не обмежені у своїх діях.

"Він зателефонував матері та наговорив їй багато огидного. Щось на кшталт того, що з неї вимагатимуть гроші за адвокатів, які зараз відвідують Сашка, за посилки, які йому передавали. Також він напрошувався в гості до Лариси Кольченко, адже часто буває в Криму", — розповів правозахисник.

Микола Щур сказав, що такий дзвінок голови комісії можна вважати погрозою. Проте додав, якщо Кольченку і може щось загрожувати, то лише за наказом з Москви, а місцеві чиновники йому не шкодитимуть.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. Олександра Кольченка  було засуджено до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. У свою чергу Кольченко оголосив голодування з метою домогтися звільнення з ув’язнення Сенцова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції