Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Матері українських заручників "ДНР" і "ЛНР" зібралися на чергову акцію в Києві

Жінки вимагають від влади прискорити процес визволення бранців.

Матері ув’язнених бойовиками "ДНР" і "ЛНР" українських військових приїхали до Києва для прискорення визволення своїх дітей. Про декого з них немає інформації вже понад два роки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Рік тому я дізналася від двоюрідної сестри, котра живе в Новоросійську, що по російських каналах було відео – показували, як наша техніка розбита стояла і показали п’ятьох хлопців. Сестра каже, що потім побачила, що це – наш Саша. І рядок внизу: Іванов Олександр Євгенійович", - розповіла Лілія Іванова. Маленька донька військового Поліна невдовзі святкуватиме три роки, але досі не бачила тата, бо 21-річний військовий водій зник під Дебальцевим у лютому 2015 року. Із закликом допомогти знайти Сашу рідні зверталися всюди і добилися, щоб Іванова внесли в списки на обмін. Однак бойовики так і не назвали його місця перебування.

ВідеоМатері зниклих українських бранців вимагають створення пошукових груп

Тепер оббивати пороги чиновників та міжнародних організацій у столицю приїхали ті, чиї діти офіційно вважаються бранцями, але бойовики не називають їхнього місцеперебування. Бойовики так званих "ДНР" та "ЛНР" кажуть, що ці люди зникли безвісти. Але матері наполягають: їхні сини перебувають у ворожому полоні.

Матері зниклих українських бранців вимагають створення пошукових груп

Наразі таких, як Олександр, у неволі близько 70, їхні родичі єднаються в соцмережах і борються за звільнення разом, зокрема акціями біля Міноборони, СБУ, "Червого хреста" тощо. Вони вимагають, аби українська влада разом із міжнародними організаціями створили пошукові групи, які поїдуть в окупований Донбас встановлювати, де бойовики можуть тримати  полонених. У "Червоному хресті" на таку пропозицію пристають, та й українські переговорники готові до цього. "Ми намагаємося зв'язатися з іншими організаціями, які можуть допомогти із юридичною консультацією. Для всіх цих потреб ми постійно звертаємося до влади, ми намагаємося залучити їх до діалогу, щоби підвищити обізнаність про ці проблеми", - пояснила представник відділу захисту населення з питань зниклих безвісти "Червоного хреста" Маріана Чакон.

Попередній обмін засуджених сепаратистів і затриманих бойовиків на українських заручників дав надію матерям і дружинам, що й їхніх рідних можуть невдовзі визволити. "Відгукніться на наш біль! Зрозумійте, що наше серце горить разом із нашими дітьми", - просять матері цих військових.

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан 

Залиште свій коментар

Вибір редакції