Мати засудженого в Криму проукраїнського активіста: він не взяв паспорт РФ – от і переслідують

Жінка поважного віку лишилася самотньою на кілька років.

В анексованому Криму засудили українського активіста Володимира Балуха. Він має відсидіти 3 роки та 7 місяців у колонії, а також сплатити штраф 10 тисяч рублів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На півострові чоловіка звинуватили в незаконному зберіганні зброї та боєприпасів. Адвокати, друзі та родичі впевнені, що справжня причина – у його патріотичній позиції. "Він не взяв російський паспорт, от і стали його переслідувати", - вважає мати активіста Наталя Балух. Жінка не стримує сліз – за пів року, які син провів у СІЗО, бачила його лише раз. Тепер вона залишилася на кілька років насамоті. "Я сама, і в мене ноги не ходять, тиск. Ось таке життя, мені 74, 75-й рік уже", - плаче старенька.

ВідеоВ анексованому Криму засудили українського активіста

Прапор України висів на будинку Балуха з часів Майдану, лишився і після анексії. Йому погрожували, приписували крадіжки, під час обшуку таки зірвали стяг, а знайшовши і червоно-чорне полотно записали в екстремісти. Але скоро над будинком знов замайорів синьо-жовтий, а на стіні з'явилась табличка "Вулиця Героїв Небесної Сотні". "Чіплялися вони за все. За цей прапор востаннє приїхали – сільрада поскаржилася, що він почепив табличку", - розповіла Наталя Балух.

Втретє російські силовики повернулися вже цілою групою захоплення – і нібито знайшли набої та тротил. На засіданні суду Володимир заявив, що боєприпаси підкинули. "Нема жодного факту, жодного, навіть опосередкованого підтвердження того, що я набував, зберігав, мав справу з цими предметами", - наголошував він. Напередодні третього обшуку чоловік говорив журналістам про те, що його переслідують через принципову проукраїнську позицію. "Щоб усі сиділи, як миші під віником – сиділи та не пищали, раділи тому, що відбувається або принаймні створювали вигляд. Яка в окупанта може бути задача? Змусити населення бути лояльним до влади – тут усе дуже просто", - розмірковував Балух.

Фотогалерея Окупанти у Криму перешкоджають вшануванню пам'яті депортованих радянською владою кримських татар (5 фото)

Підконтрольний РФ "Роздольненський суд" у Криму прогнозовано не зважив на аргументи та схвалив потрібне окупаційній владі рішення. Українець наголосив, що лишається нескореним і твердим у своїх поглядах. Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест щодо винесення "судом" у Криму вироку у справі українця Володимира Балуха.

Кореспондент ТСН Анастасія Бобкова

Залиште свій коментар