Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Матіос звинуватив Генштаб у блокуванні розслідувань вибухів на складах

Військовий прокурор виступив із гучною заявою та звернувся до суду.

Генштаб ЗСУ заборонив пускати військових прокурорів на територію військових частин та складів. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За його словами, заборона діє навіть на тих об’єктах, які проходять у межах кримінального провадження, що унеможливлює процесуально-слідчі дії на складах, де сталися резонансні вибухи, як це було в Балаклії, Калинівці тощо. Також інспектори не можуть перевірити стан зберігання зброї та охорони інших подібних об’єктів. «У нас наявні документальні підтвердження заборони з боку керівника Генштабу України про допуск військових прокурорів для догляду всіх складів, які були дані в межах кримінального провадження. Не загальний нагляд, не перевірка, а виконання слідчих процесуальних дій на території складів», - пояснив Матіос.

ВідеоГенштаб заборонив пускати військових прокурорів на територію військових частин і складів

Після відмови в доступі прокурори звернулися до суду, де отримали ухвалу про проведення обшуків, тож тепер їм уже не зможуть перешкоджати законним шляхом. Матіос запевнив, що має відповідні підтверджувальні документи, але показувати їх журналістам не став. Окрім того, відмовив працівникам ЗМІ в проханні залучити їх до поїздок на склади.

Останнє в Генштабі підтримали, бо порядок допуску громадян у військові частини встановлений законодавством. Крім того, наголосили, що й для прокурорів необхідною підставою є низка документів або постанова чи рішення суду. Разом із тим у ЗСУ запевняють, що жодного випадку недопуску прокурорів насправді не зафіксовано, а тим, хто чимось невдоволений, порадили дотриматися процедури і звернутися до безпосереднього командира, котрий відповідає за конкретний об’єкт.

Як повідомлялося, кількома днями раніше Матіос назвав “нікчемною” охорону всіх військових арсеналів в Україні. Нагадаємо, 26 вересня почалася пожежа і вибухи на складах боєприпасів біля Калинівки на Вінничині. Через це з міста та прилеглих сіл евакуювали понад 30 тисяч осіб, травмовано дві людини. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції