Турчинов розповів про нові загрози "імперсько-шовіністичної істерії РФ"

Дата публікації
Турчинов розповів про нові загрози "імперсько-шовіністичної істерії РФ"

Інформаційно-аналітичний центр РНБО

За його словами, Росія де-факто визнала терористичні "ЛДНР"

Секретар РНБО Олександр Турчинов розповів про нові загрози з боку Росії.

Про це він заявив на оперативному зборі керівного складу ЗСУ.

"Так, керівництво РФ намагається консолідувати суспільство шляхом підживлення імперсько-шовіністичної істерії та експорту внутрішніх проблем назовні. Окупувавши Крим і здійснивши пряму військову агресію на Донбасі, Кремль спровокував кризу міжнародної безпеки, стрімке зростання міжнародного тероризму, посилення жорстких безпекових загроз. Попри всі зусилля світового співтовариства Росія не збирається припиняти свою агресивну політику", - заявив він.

Турчинов підкреслив, що "війна проти України стає важливим етапом підготовки Росії до великої війни та демонстрацією претензії на глобальне лідерство і перерозподіл впливів у світі".

На думку секретаря РНБО, попри санкції і економічні негаразди РФ ще довго залишатиметься джерелом військової агресії, безпекових загроз і генератором нестабільності. 

"Сьогодні ресурс декларацій, косметичних реформ і напівкроків вже вичерпаний. Або будуть запропоновані та реалізовані нові підходи до вирішення системних проблем, або втілиться підготовлений Кремлем руйнівний сценарій. "Майдан-3" неминуче супроводжуватиметься масовим насильством. Будь-яка створена в його результаті управлінська структура спиратиметься переважно на силовий ресурс, не матиме внутрішньої і зовнішньої легітимності, а отже для свого існування буде змушена жорстко придушувати демократичні свободи", - повідомляє Турчинов.

За його словами, вже за кілька місяців це призведе до повної дезорганізації держави, руйнації економіки, вибуху злочинності, активізації сепаратистських проявів, що відкриє шлях до окупації Росією значної частини України.

Єдиною альтернативою цьому сценарію, на його думку, є "консолідація навколо чинних засад конституційного ладу, ідеї керованої модернізації держави на засадах політичної й економічної свободи, оздоровлення на цій основі усієї системи суспільних відносин". 

Нагадаємо, у Кремлі прокоментували можливе визнання терористичних "ЛДНР". У Кремлі назвали недоречними і неприйнятними будь-які міркування про можливість визнання Росією терористичних "ДНР" і "ЛНР". 

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про легалізацію на території своєї країни документів, виданих нелегітимними організаціями в ОРДЛО. У соцмережах уже кепкують щодо цього, називаючи підставою для офіційного визнання "паспортів" так званих "ДНР" і "ЛНР" справжнього їхнього видавця – ФСБ Росії. 

Визнання документів, виданих в окремих районах Луганської і Донецької областей України, що непідконтрольні урядові, є нічим іншим, як легалізацією терористичних угруповань у політичній площині РФ. Так прокоментував відповідний указ президента Росії Володимира Путіна секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов. 

Наступна публікація