Майно пастора Аделаджі заарештовано

Будинки та машини пастора церкви "Посольство Боже" Сандея Аделаджі, підозрюваного у шахрайстві в особливо великих розмірах, заарештовано.

Усе майно головного фігуранта справи фінансової піраміди "Кінгс Кепітал", пастора "Посольства Божого" Сандея Аделаджі заарештовано.

Про це розповів старший слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС України полковник Сергій Шуваєв.

Під арештом перебуває майно обвинувачених, а це і гроші в банках, і цінні папери, і будівлі, і земельні ділянки.

Окремі кримінальні справи за такими "пірамідами", як "Кінгз Кепітал" та ПП "Грант", нині об'єднані в одну, з огляду на те що в обох обвинуваченим (крім інших осіб) проходить старший пастор церкви "Посольство Боже" Сандей Аделаджа (ст. 190, ч. 4 - шахрайство в особливо великих розмірах). При цьому збиток по "Кінгз Кепітал" - кілька мільйонів доларів, цифра зростає у міру надходження нових заяв від потерпілих.

У справі ПП "Грант" - збиток близько мільйона доларів, але вартість арештованого майна у 10 разів менше цієї цифри. Звичайно, потерпілі розраховують, що після суду над організаторами "пірамід" їм відшкодують втрати з майна винних, однак це, якщо й буде, то явно не в повній мірі, бо нинішні обвинувачені багато витрачали на себе, а частину коштів приховали.

На думку Сергія Шуваєва, розслідування просувається успішно, і він розраховує, що приблизно до серпня з матеріалами почнуть знайомитися потерпілі, потім - обвинувачені та їхні адвокати, час на це закон не регламентує. Після цього справа піде до суду.

Полковник міліції впевнений, що під суд піде і пастор Сандей Аделаджа, тому що іншого шляху для обвинуваченого немає (якщо звинувачення було пред'явлено марно, це буде визнано грубою помилкою слідства, за це слідчий понесе покарання). Нині ж Аделаджа співпрацює зі слідством, інакше йому можуть змінити підписку про невиїзд на арешт за перешкоджання слідству.

На запитання, що ж конкретно інкримінується пастору, слідчий відповів, що, мовляв, він був учасником шахрайських схем, у яких у нього була своя роль. Сам Аделаджа гроші від інших обвинувачених не брав, але, за деякими даними, міг їх отримувати через певну "скриньку", куди нібито опускали конверти з якимись сумами.

Крім того, нібито закликав прихожан закладати квартири в банках і вкладати гроші у фірми, які виявилися "пірамідами", в результаті чого багато втратили житла. Довести це на слідстві і потім у суді - справа правоохоронців.

Як відомо, громадянин Нігерії Аделаджа, який офіційно проживає в Україні, звинувачується в організації заволодіння коштами громадян шляхом шахрайства, здійсненого в особливо великих розмірах.

Читайте також:

У головного фігуранта "Кінгз Кепітал" знайшли півмільйона

Регіонали "відхрестилися" від президентської подяки Аделаджі

Аделаджа збудує у Києві церкву за 50 млн доларів

Жертва "Посольства божого" поскаржилася на Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: