Майстриня з Рівного вишила унікальну книгу. Торкатися її можна лише в спеціальних рукавичках

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Майстриня з Рівного вишила унікальну книгу. Торкатися її можна лише в спеціальних рукавичках

Над книгою авторка працювала близько двох років.

Майстриня з Рівного створила унікальну вишиту книгу-фоліант - повну версію Євангелія від св.Матвія. Над книгою вона працювала упродовж двох років. Торкатися книги можна лише в спеціальних рукавичках. А от підняти цей витвір мистецтва не так просто – унікальний фоліант важить дев'ять кілограмів чотириста грамів, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Книгу вже внесли до реєстру рекордів України. Вона складається з 60 сторінок розміром 60см х 42 см. Мисткиня вишила 88 тисяч 700 знаків. 

Майстриня Олена Медведєва розповіла, що кожну сторінку, деталь та шрифт книги розробляла сама. На цей витвір мистецтва знадобилося чимало полотна, ниток, а також годин клопіткої і уважної праці. Авторка пригадує, що коли знаходила помилки, їй неодноразово доводилося розпускати вже готові сторінки.

Майстриня з Рівного створила найбільшу вишиту книгу в Україні

Майстриня з Рівного створила найбільшу вишиту книгу в Україні

У колекції авторки близько трьох десятків книг, вишитих чи зроблених із бурштину.  Більшість із них експонуються в літературному музеї Уласа Самчука в Рівному. Олена Медведєва створила, зокрема, унікальний "Кобзар" Тараса Шевченка. Наразі ж майстриня має намір створити новий, ще більший витвір, "Повість врем'яних літ" Нестора Літописця.

Кореспондентка ТСН Інна Власова.

Наступна публікація