Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже 30 тисяч українців можуть отримати польський паспорт

Іноземці, які живуть у Польщі щонайменше три роки, мають житло і роботу, можуть розраховувати на громадянство.

Після легалізації в Польщі подвійного громадянства отримати польський паспорт теоретично зможуть близько 30 тисяч українців, які легально проживають в цій країні, пише "Комсомольська правда в Україні".

Втім, в українському МЗС такої масової "міграції" не очікують. На думку чиновників, мова буде йти не про тисячі, а про десятки чи максимум сотні людей.

"Польську візу не так просто отримати. А паспорт й поготів - спочатку треба знайти постійну роботу і заробити на житло. Навряд чи варто очікувати потоку заробітчан, які поїдуть до Польщі за паспортом. Їм простіше отримати шенгенську візу через Румунію чи Угорщину і поїхати на роботу в Євросоюз", - розповів журналістам директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Зазначимо, що українська Конституція подвійне громадянство забороняє, але жодних санкцій не передбачає. За українськими законами, не можна покарати або позбавити українського паспорта людину з подвійним громадянством.

Новий закон про громадянство набув чинності в Польщі минулого тижня. Згідно з ним, щоб отримати право на польські документи, потрібно жити в країні не менше трьох років. За цей час вивчити мову, отримувати постійний дохід і мати житло - це підтверджується довідкою з місця роботи, документом на квартиру або договором про її оренду.

Раніше стати повноправними мешканцями країни могли тільки особи без громадянства, дружини або чоловіки поляків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції