10 мільйонів гривень на дослідження геїв в Україні: у ЦГЗ надали роз'яснення щодо тендера

10 мільйонів гривень на дослідження геїв в Україні: у ЦГЗ надали роз'яснення щодо тендера

pixabay.com

Цим дослідженням буде охоплено 6 900 осіб із групи ризику у 16 містах.

Центр громадського здоров’я МОЗ України у 2021 році планує провести масштабне біоповедінкове дослідження про можливі ризики інфікування ВІЛ, гепатиту та сифілісу серед чоловіків, що мають секс із чоловіками, на яке оголосило 10-мільйонний тендер, щоб оцінити епідемічну ситуацію та розробити заходи з подолання епідемії. Цим дослідженням буде охоплено 6 900 осіб із групи ризику у 16 містах.

Відповідне роз'яснення з приводу закупівлі на ProZorro ЦГЗ опублікував у четвер, 4 січня, через "доволі значний розголос та резонанс".

Так, за інформацією організації, біоповедінкові дослідження є нормальною практикою в усіх країнах світу. Вони дають змогу епідеміологам зрозуміти:

  • як люди, що перебувають в групі ризику до інфікування якоюсь хворобою, поводяться;
  • як вірус або інфекція розповсюджується;
  • як зробити програми з профілактики ефективними та доступними.

"Чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками, є однією з ключових груп, яким загрожує підвищений ризик інфікування ВІЛ з урахуванням особливостей їхньої поведінки та поведінки їхнього оточення", — йдеться у повідомленні.

Кожен із респондентів має пройти опитування та низку тестів на ВІЛ, вірусні гепатити B і C та сифіліс, зокрема шляхом забору сухої краплі крові для визначення недавньої інфекції та вірусного навантаження ВІЛ.

"Такі активності вимагають ретельної підготовки та навчання як регіональних координаторів, так і медичних працівників, що будуть проводити тестування респондентів. Тому такі масштабні біоповедінкові дослідження є досить дорогими", — зазначають у ЦГЗ.

Як повідомляється, це біоповедінкове дослідження фінансує Центр контролю та профілактики захворювань США (СDC).

"Бюджет ретельно пропрацьовувався та погоджувався із донором. Проте, ми сподіваємося, що з допомогою механізму ProZorro вдасться знизити вартість закупівлі", — зазначається у повідомленні.

Участь усіх респондентів передбачає винагороду в розмірі 250 грн. Також за кожного залученого до дослідження учасника (до трьох осіб) респондент отримує додаткову винагороду в розмірі 120 грн.

Нагадаємо, що в Україні дві столичні дівчини вперше "узаконили" одностатеві стосунки — юрист пари знайшов спосіб обійти офіційну заборону одружуватися з людиною тієї ж статі. Новий договір — це не шлюб, але надає парі більшість прав подружжя.