Майже 70% українців вмирають від серцевих хвороб

Понад 50% українців страждає від ішемічної хвороби серця та інсульту. Ці хвороби стають причиною інвалідності п'ятої частини населення.

Основна причина смертності в Україні - серцево-судинні захворювання (ССЗ), які викликали 67% смертей у 2009 році.

Такі дані містяться в дослідженні Світового банку під назвою "Основні причини високого рівня смертності в Україні".

Понад 50% українців страждає від ішемічної хвороби серця та інсульту. Ці хвороби стають причиною інвалідності п'ятої частини населення. Хоча з 1995 року відсоток смертності від інсульту в Україні поступово зменшується, він досі у два-три рази вищий, ніж в інших країнах Східної Європи.

Ішемічну хворобу діагностували майже у чверті дорослого населення України.

Для порівняння: у 2005 році від ішемічної хвороби серця в Україні померли близько 40%, від інсульту - 13%, від цирозу печінки або отруєння - по 3%, від раку дихальних шляхів, СНІДу, туберкульозу - приблизно по 2%, від ДТП - 1,6%.

Головні чинники розвитку ССЗ - ожиріння і високий кров'яний тиск. Такі елементи способу життя, як куріння, надмірне вживання алкоголю, малорухливість і неправильне харчування, сприяють швидшому потраплянню людини до групи ризику.

Нагадаємо, Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за рівнем смертності від хвороб системи кровообігу та інсультів. На цьому наголошується в документі Всесвітньої ліги серця.

Читайте також:

В Україні кожні дві години у ДТП гинуть люди

Україна серед перших за смертністю через хвороби системи кровообігу

У трьох регіонах України смертність перевищила народжувальність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: